تاکید بر گسترش همکاریهای ایران و ترکمنستان در زمینه تحقیقات مشترک کتابخانه ای

تاکید بر گسترش همکاریهای ایران و ترکمنستان در زمینه تحقیقات مشترک کتابخانه ای

به گزارش سیاسی رایزن فرهنگی سفارت ایران در ترکمنستان و رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی بر گسترش همکاری ها تاکید کردند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، نوید رسولی رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان امروز با «داود اُراز سحداُف» رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی آکادمی علوم ترکمنستان، در آن مؤسسه ملاقات کرد و در مورد همکاریهای مشترک به بحث و تبادل نظر پرداخت.
رسولی در این دیدار، وجود هزاران نسخه خطی به زبان های فارسی، عربی و ترکی در مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی را مبین پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و ترکمنستان از سالیان دور دانست و بررسی، حفظ و مرمت، تصحیح و چاپ و نشر این سند های گرانقدر را کمک بسزایی در شناخت دو کشور از یکدیگر و سبب گسترش روابط فرهنگی دانست.
رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان، ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با این مؤسسه در زمینه های مختلف و تاکید بر همکاری درمورد تبادل اطلاعات، مطالعات و تحقیقات مشترک کتابخانه ای و مرمت و بررسی مشترک آثار و نسخ خطی پیشنهاد کرد مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی با امضای موافقتنامه ای با سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و یا آستان قدس رضوی که دارای تجربیات بسیار خوبی در این حوزه هستند از تجارب و همکاری آنها بهره مند گردد.
در این دیدار داود اُراز سحداُف رئیس مؤسسه زبان، ادبیات و نسخ خطی مختومقلی فراغی آکادمی علوم ترکمنستان برای همکاریهای آینده با رایزنی فرهنگی در برگزاری همایش های علمی و فرهنگی همچون هزاره ابوسعید ابوالخیر، اعلام آمادگی کرد.
1400/08/19
23:11:49
5.0 / 5
1079
تگهای خبر: ایران , سازمان , كتاب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل