قالیباف در نشست مشترك با هیات امنای قرارگاه فرهنگی شهید سلیمانی:

عقل و عدل، دو عنصر موثر در تصمیم گیری های شهید سلیمانی بود

عقل و عدل، دو عنصر موثر در تصمیم گیری های شهید سلیمانی بود

به گزارش سیاسی رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که مسئولان باید منش و مکتب شهید سلیمانی را سرلوحه کار خود قرار دهند، اظهار داشت: فکر و روح شهید سلیمانی برای مردم و انقلاب می تپید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف ظهر امروز (دوشنبه ۱۷ آبان) در نشست مشترک با هیات امنای قرارگاه فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی برخاسته از مکتب امام (ره) است، پس باید در همه امور سرلوحه باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنده از دوران جنگ تا زمان شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی با وی ارتباط نزدیک دوستی و همکاری داشتم اظهارکرد: یکی از نکاتی که مسئولان باید نسبت به منش آن شهید بزرگوار مدنظر داشته باشند، نحوه حکمرانی، فرماندهی و مدیریت وی برای حل مشکلات و مسائل است.
وی ادامه داد: استراحت و کار کردن حاج قاسم وقت و زمان نداشت و امروز کمتر کسی را می توان اینطور دید که وقت، فکر و روحش برای مردم و انقلاب بتپد. این مساله در حالی است که این روزها همه ما مشغله های مختلف شخصی داریم و اگر احیانا فرصتی پیش بیاید به مردم هم فکر می نماییم، ولی حاج قاسم اینطور نبود و در امور مختلف برای حل مشکلات وارد می شد تا کارهای مردم را پیگیری کند.
قالیباف با تاکید بر اینکه حاج قاسم برای انقلاب هم خون داد و هم خون دل خورد اظهار داشت: او از حق خود می گذشت تا کار مردم حل شود، وی ۴۰ سال مجاهدت کرد که نشان دهنده روش مدیریتی و کاری آن شهید بزرگوار است و به ندرت می توان فردی را دید که زندگی اش اینطور باشد.
رییس قوه مقننه کشورمان بیان کرد: ۱۰ سال قبل که حاج قاسم فرمانده نیروی قدس بود، در کرمان و حتی لشگر ثارالله نیز مظلومیتش مشاهده می شد، اما این مساله در روحیه، کار و تلاشش اثری نگذاشت، برای اینکه برای مردم فداکاری می کرد و برکت آنرا هم می دید.
وی افزود: حاج قاسم توجهی به مسائل سیاسی و حزبی نمی کرد و در تصمیم گیری هایش عقل و عدل دو عنصر موثر بود؛ بر این اساس نگاه نمی کرد که چه کسی حرفی را می زند، بلکه اگر آن حرف را مطابق عقل و عدل می یافت، آنرا اجرا می کرد و پای آن می ایستاد و این خاصیت مکتب و فرهنگ حاج قاسم است.
قالیباف اظهار داشت: حاج قاسم در جنگ آدم سختی بود اما در مقابل مردم خصوصاً خانواده و فرزندان شهدا با تمام وجود فردی تسلیم بود و گذشت، محبت و احساسات خودرا نشان می داد.
وی با اشاره به اینکه رابطه حاج قاسم با مردم تنظیم شده بود، چون رابطه اش را با خدا تنظیم کرده بود اشاره کرد: وقتی بناست کسی در اوج عمر خودش، در اوج اخلاص و تلاش، کار کند، خدا هم در اوج منزلت و عزت او را به نزد خود می برد.
رییس قوه مقننه کشورمان در ادامه اظهار نمود: گاهی آنقدر فشار بر روی حاج قاسم می آمد که می گفت ار گلوله یک قاچاقچی به من بخورد یا یک ماشین به من بزند قانع هستم؛ اما عزت و اخلاص او سبب شد که به دستور شقی ترین آدم به شهادت برسد و شهادتش هم به شکلی باشد که هر آنچه از چگونگی شهادت اصحاب امام حسین در کربلا شنیده ایم مصداقش را در حاج قاسم می بینیم؛ در حقیقت وی هر چه داشت به بهترین شکل فدا کرد و خداوند نیز به او عزت داد.
قالیباف با اشاره به اینکه حاج قاسم تسلیم اسلام سیاسی امام (ره) و عقل و عدل بود اشاره کرد: انسان باید اول شهید باشد تا شهید شود، بدین سبب با چنین روحیه، فرهنگ و منشی باید امور مختلف را دنبال نماییم و پیش ببریم و طوری تلاش نماییم که ان شاء الله هر کدام یک حاج قاسم باشیم.
در این جلسه وزیر صمت و مدیران ارشد بنگاه های اقتصادی کرمان نیز حضور داشتند.
منبع:

1400/08/17
21:01:01
5.0 / 5
1252
تگهای خبر: شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل