شبکه دیده بانی نیروی پدافند به سامانه های الکترواپتیک بومی تجهیز شد

شبکه دیده بانی نیروی پدافند به سامانه های الکترواپتیک بومی تجهیز شد

معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش از تجهیز شبکه دیده بانی نیروی پدافند هوایی ارتش به سامانه های الکترواپتیک پیشرفته بومی و مقاوم در مقابل جنگ الکترونیک اطلاع داد.


به گزارش سیاسی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی نیروی پدافند هوایی، امیر سرتیپ سپهری راد فرمانده تمرین دیده بانی بصیر نیروی پدافند هوایی، در مرکز عملیات حضرت ولیعصر (عج) این نیرو اظهار نمود: امروز بیشترین تمرکز این تمرین بزرگ بر روی کارکرد سامانه های دیده بانی در دقت کشف و انتقال گزارشات است که در سراسر کشور مستقر شده اند.
وی اضافه کرد: نزدیک به ۴ هزارنقطه پدافندی که وظیفه دیده بانی بصری را بر عهده دارند بعنوان دیده بان در کل گستره جغرافیایی کشور مستقر هستند و از لایه های مختلف ارتباطی و مخابراتی پیشرفته استفاده می نمایند تا نسبت به انتقال اطلاعات به مراکز فرماندهی و کنترل منطقه ای (soc) و شبکه یکپارچه پدافندی کشور اقدام نمایند.
سرتیپ سپهری راد با اعلان اینکه در این تمرین سامانه های پیشرفته مخابراتی با قابلیت انتقال صوت و دیتا، مقابله با جمینگ در اختیار مجموعه دیده بان های کشور قرار گرفته است، اظهار داشت: بر این اساس داده ها و اطلاعات پست های دیده بانی در کوتاه ترین زمان ممکن به مراکز فرماندهی و کنترل منطقه ای (soc) جهت پردازش، تلفیق و تطبیق با اطلاعات راداری منتقل و از آنجا برای تصمیم گیری و اقدام در اختیار شبکه‌ی یکپارچه‌ی پدافند هوایی قرار می گیرد.
معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش با تاکید بر این که سامانه های بکارگرفته شده در این تمرین تماما ساخت داخل کشور و بومی هستند، اشاره کرد: این سامانه ها مجهز به سیستم های پیشرفته ای هستند که در لایه های مختلف ارتباطی و خدمات مختلفی که برای آنها فراهم گشته است به انجام ماموریت می پردازند و می توانند در مقابله با جنگ الکترونیکی مقاوم و پایدار باشند و مداومت عملیاتی خودرا حفظ کنند.
وی افزود: علاوه بر این سیستم ها شبکه دیده بانی جدید در کشور دارای خاصیت بهره برداری از سامانه های الکترواُپتیک نیز هست تا هم بتواند پرنده را رویت کنند و هم گزارش وضعیت را به مراکز فرماندهی و کنترل (soc) ارسال نمایند؛ در حقیقت طراحی این سامانه ها به شکلی است که هم کار دیده بان و هم کار مقابله با جنگ الکترونیک را تسهیل می کند.منبع:

1400/06/08
10:27:32
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: ارتش , خدمات , سیستم , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل