شاكری:

ساماندهی بازار آشفته مسكن از اولویت های وزارت راه دولت سیزدهم باشد

ساماندهی بازار آشفته مسكن از اولویت های وزارت راه دولت سیزدهم باشد

به گزارش سیاسی یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: ساماندهی بازار آشفته خرید و اجاره مسکن یکی از مهم ترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی است که باید با جدیت در دولت آتی دنبال شود.


اقبال شاکری در گفت و گو با ایسنا، درباره اولویت هایی که باید در وزرات راه و شهرسازی دولت آتی دنبال شود، بیان کرد: با انتخاب آیت الله رییسی بعنوان رئیس قوه مجریه، بارقه امیدی برای رفع مشکلات مردم به وجود آمده است و امید است با همسویی که ایشان با قوه مقننه دارند، هم افزایی برای رفع مشکلات مردم شکل بگیرد.
ایشان سپس اظهار نمود: وزیری که به مجلس نیز معرفی می کنند باید توانایی پاسخگویی به مطالبات مردم را داشته باشد و دارای کارنامه ای قوی باشد. باید مشخص باشد که آثار عملکرد وی در مسئولیت قبلی چه بوده و چه گره هایی از مشکلات مردم گشوده است. چه میزانی با شجاعت و پاک دستی نقش خودرا ایفا کرده و چقدر به نیروهای جوان اهمیت داده است. این فرد باید از توانایی لازم برای پیشبرد برنامه های کاربردی در سطح ملی برخوردار باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه ساماندهی بازار آشفته خرید و اجاره مسکن یکی از مهم ترین اولویت های این وزارتخانه است که باید با جدیت دنبال شود، اشاره کرد: امروز یکی از مهم ترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی بحث ساماندهی بازار مسکن و تامین مسکن می باشد، این وزارتخانه باید حداقل سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته و امسال نیز باید حداکثر تا آبان این قرارداد بسته شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اشاره کرد: در زمینه راه های مواصلاتی نیز اتصال بزرگراه ها و خطوط ریلی به شمال و جنوب و شرق و غرب کشور و ایجاد برقراری ارتباط با مرزهای کشور از اولویت هایی است که باید دنبال شود. توسعه خطوط ریلی کشور و جبران عقب ماندگی ها در این عرصه از دیگر اقداماتی است که باید با جدیت دنبال شود.
شاکری با اعلان اینکه همین طور بروز رسانی ناوگان حمل و نقل درون شهری از دیگر اولویت هایی است که باید در وزارت راه دولت سیزدهم دنبال شود، اضافه کرد: حالا ما شاهد فرسودگی در اتوبوسرانی، مترو و خطوط ریلی کشور هستیم که نیازمند اورهال و نوسازی می باشد. از طرف دیگر جبران کمبودهای موجود در ناوگان حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی از دیگر مسائلی است که باید دنبال شود. همین طور سامانه های موجود در زمینه حمل و نقل باید یکپارچه شده و بصورت آنلاین خصوصاً در مبادی ورودی و خروجی اطلاعات را جمع آوری کنند.
منبع:

1400/04/22
21:21:44
5.0 / 5
1124
تگهای خبر: دولت , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل