فرمانده كمیته جست وجوی مفقودین:

كشف خاكریزی از دفاع مقدس در خاك عراق به همراه 8 شهید

كشف خاكریزی از دفاع مقدس در خاك عراق به همراه 8 شهید

سیاسی: فرمانده کمیته جست وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از کشف پیکرهای مطهر هشت شهید دوران دفاع مقدس طی عملیات امروز (شنبه) در خاک عراق آگاهی داد.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار سید محمد باقرزاده در جریان کشف خاکریزی در نزدیکی روستایی در عراق اضافه کرد: قرار بود مردم روستا در این نقطه حوضچه ماهی درست کنند که درحال گودبرداری گویا به خاکریزی برخورد کردند؛ قصد تقویت خاکریز را داشتند که پیکر مطهر شهیدی را دیدند.


وی با اعلان اینکه پیکر مطهر هشت شهید دوران دفاع مقدس در خاکریزی واقع در خاک کشور عراق کشف شده و کار تفحص پیکر شهدا همچنان ادامه دارد، اضافه کرد: به ما خبر دادند و کار تفحص شروع شد. الان برخی از پیکرها کشف شده و کار همچنان ادامه دارد.
پیش از این نیز، گروه های تفحص شهدا از کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح همچنان که برای یافتن پیکرهای شهدا مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را کاوش می کنند. در جریان آخرین عملیات های تفحص برون مرزی در سال ۱۴۰۰، دو شهید در ایام ابتدایی سال پیدا شدند.
پیکر مطهر یک شهید در منطقه پنجوین عراق در ارتفاعات کانی مانگا پیدا شد که در سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۴ به شهادت رسیده است. همین طور پیکرمطهر یک شهید ارتشی نیر در منطقه عملیاتی فکه متعلق به عملیات والفجر مقدماتی کشف شد. این دو شهید توسط دو تیم تفحص در روز ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ پیدا شدند.
سردار باقرزاده را همه با موضوعات مربوط به «شهدا و دفاع مقدس» می شناسند. سردار تمام عمر خدمت در لباس پاسداری از انقلاب را خادم شهدا و ایثارگران بوده است. ایشان در طول ۸ سال دفاع مقدس بعنوان مسئول تعاون کل سپاه امور مربوط به شهدا و عوارض ناشی از جنگ را پیگیری می کرده و بعد از دفاع مقدس نیز در مسئولیت مدیریت ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده کمیته جستجوی مفقودین (تفحص) به ایثارگران و خانواده های مفقودین خدمت می نموده است.
تفحص و کشف بیش از ۴۵ هزار شهید مفقود دوران دفاع مقدس و از چشم انتظاری درآوردن خانواده های معظم آنان از افتخارات ایشان و همکارانشان در دوران تفحص بوده است و همین طور راه اندازی کاروانهای تشییع شهدا در کشور و تدفین شهدای گم نام در نقاطی غیر از گلزارهای شهدا، حاصل ابتکار و تلاش مخلصانه و استقامت ایشان می باشد.


سردار سرتیپ پاسدار میرفیصل باقرزاده هم اکنون ضمن حفظ مسئولیت کمیته جستجوی مفقودین، ریاست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشور را بر عهده دارد.
منبع:

1400/04/21
17:01:30
5.0 / 5
1071
تگهای خبر: ارتش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل