درخواست كابل از تهران برای بازگرداندن نیروهای مرزبانی

درخواست كابل از تهران برای بازگرداندن نیروهای مرزبانی

به گزارش سیاسی یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: دولت افغانستان از ایران خواسته است، تمهیداتی جهت بازگشت نیروهای مرزبانی این کشور به کابل صورتبگیرد و ایران نیز با قبول این درخواست، درحال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیروها است.


به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری نورنیوز، این مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح در گفت و گو با نورنیوز اضافه کرد: دولت افغانستان برای بازگشت نیروهای مرزبانی خود که روز گذشته پنج شنبه در پی حمله نیروهای طالبان به گذرگاه مرزی اسلام قلعه به خاک ایران پناه آورده بودند از تهران درخواست کمک کرده است.
این مقام باخبر اظهار داشت: مقامات کابل از ایران خواسته اند تمهیداتی جهت بازگشت این نیروها به کابل صورت بگیرد و ایران نیز باتوجه به رویکرد های انسان دوستانه، با قبول این درخواست، درحال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیروهاست.
روز پنج شنبه، گذرگاه اسلام قلعه در نقطه صفر مرزی استان هرات افغانستان با مرز دوغارون در ایران به دست نیروهای طالبان سقوط کرد که در پی آن نیروهای مرزبانی این کشور به داخل ایران پناه آوردند.
جمهوری اسلامی ایران در همین حال، در ایام چهارشنبه و پنج شنبه میزبان نشست هیات هایی از جانب های درگیر در افغانستان برای گفت و گو جهت حل وفصل موضوعات میان آنها بود که در نهایت با بیانیه مشترکی به انتها رسید.
تهران همیشه با پشتیبانی از دولت قانونی افغانستان، خواهان دوری طرف های درگیر از بروز ناآرامی و جنگ بوده و تمام توان خودرا جهت حل مشکلات این کشور بوسیله گفت وگوهای سیاسی بین گروه های افغانستانی به کار برده است.منبع:

1400/04/19
18:45:02
5.0 / 5
1458
تگهای خبر: ایران , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل