با حضور فرمانده كل سپاه انجام شد؛

الحاق تسلیحات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه

الحاق تسلیحات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه

سیاسی: مجموعه متنوعی از تسلیحات و تجهیزات راهبردی و مدرن دفاع با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از سپاه نیوز بامداد امروز چهارشنبه در مراسمی، با حضور سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه و تعدادی از فرماندهان، مسئولان و کارشناسان ارشد نیروهای مسلح، مجموعه متنوعی از تسلیحات و تجهیزات راهبردی و مدرن دفاعی به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی الحاق گردید.
در این مراسم، با الحاق نسل جدیدی از موشک های نقطه زن و دقیق زن، بالگردهای هجومی، شناسایی و تک ور و پهپادهای برد بلند رزمی، شناسایی و انتحاری در پروسه تکامل قدرت دفاعی نیروی زمینی سپاه گام مهم دیگری به جلو برداشته شد.
سامانه های موشک انداز ضدزره و ضدتانک و راکت های دقیق زن و نقطه زن با پیوست و تلفیقی از دیگر تسلیحات و مهمات هوشمند الحاقی، سرعت و توان تحرک و قدرت عملیاتی یگان های نیروهای مخصوص، تکاور، رزمی، زرهی و توپخانه نیروی زمینی سپاه را بیش از پیش ارتقا خواهند بخشید.
یکی از مهم ترین خاصیت های این مرحله از الحاق، شروع بهره برداری و بکارگیری از مهمات، تجهیزات و تسلیحاتی است که مراحل ساخت و تولید آنها بر پروسه و راهبرد هوشمند سازی منطبق بوده و از طرف دیگر محصول باارزش تلاش و اهتمام متخصصان و کارشناسان داخلی و همچون سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه است که حالا به مرحله بهره برداری نهایی رسیده است.
نسل نوین و ارتقا یافته ای از موشک های ضد زره، بمب ها و راکت های دقیق زن و نقطه زن نیز در بین ادوات و تجهیزاتی دیده می شود که امروز به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه الحاق گردید.
ارتقای بیش از پیش دقت، کنترل، تقویت آتش، هوشمند سازی و همین طور افزوده شدن برد موثر و حجم و قدرت آتش در برخورد با تهدیدات، از خاصیت هایی است که می توان برای بخش قابل توجهی از تجهیزات و تسلیحات الحاقی برشمرد.
همین طور در بخش پشتیبانی رزم، مجموعه ای از خودرو های چند منظوره، توپ کش و تاکتیکی نیز طی این مراسم به توان و سازمان رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.
در تسلیحاتی که امروز به سازمان رزم نیروی زمینی سپاه افزوده شد، از آخرین دانش و فناوری روز صنایع نظامی استفاده شده است. این اتفاق در وضعیت سخت تحریمی توسط متخصصات دفاعی کشورمان رخ داده است.
منبع:

1400/04/16
23:20:30
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: تخصص , تولید , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل