معاون ستاد كل نیروهای مسلح:

ایران نقش مهمی در بومی سازی امنیتی دارد

ایران نقش مهمی در بومی سازی امنیتی دارد

به گزارش سیاسی سردار مهدی ربانی معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی اظهار داشت: امروزه ایران بعنوان یکی از قدرت های منطقه ای و موثر در معادلات بین المللی شکل گرفته است و با خروح آمریکا و رژیم صهیونیستی از منطقه و بومی سازی امنیت، می توانیم نقش خودمان را در تامین ثبات و امنیت ایفا نماییم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا سردار سرتیپ ربانی که برای حضور در نهمین کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو به روسیه سفر کرد روز جمعه در گفت و گو با رسانه های ایرانی مستقر در مسکو اشاره کرد: پس از اختتام جنگ سرد جهان دو قطبی به جهان چند قطبی و چند جانبه گرایی تبدیل و در این بین ایران بعنوان یک قدرت جدید منطقه ای موثر در معادلات بین المللی شکل گرفته است.
وی اشاره کرد: تاکید می کنم اگر تلاش نماییم بر طبق این روندی که نظام ما دارد گام های اساسی بر داریم با خروج آمریکا و رژیم صهیونیستی از منطقه و بومی سازی امنیت می توانیم نقش خودمان را در تامین ثبات ایفا نماییم.
سردار ربانی با اعلان اینکه امروزه نگاه کلان به امنیت نسبت به گذشته تغییرات زیادی کرده است، اشاره کرد: در حقیقت سلاح های کشتار جمعی دیگر آن جایگاه قبلی که مردم از آن وحشت داشتند؛ ندارد و مطالبی مثل همه گیری ویروس کرونا یا بحث فضای مجازی که بیشترین تاثیرگذاری را دارد و اینها غالبا مرزهای جغرافیایی را نمی شناسند، می توانند جز تهدیدات امنیتی آینده باشند.
وی ادامه داد: به تعبیر ی منافع فردی برای تامین امنیت، دوران خودرا به منافع جمعی در مقابل تهدیداتی مثل همه گیری ویروس کرونا و فضای مجازی انتقال داده است و به همین دلیل ما معتقدیم که ایران با دیدگاهی که دارد می تواند روی تحولات بین المللی موثر باشد.
ربانی گفت: در نهمین کنفرانس امنیت بین المللی مسکو در قسمت موضوع «ثبات، امنیت و پیشنهاد برای آینده»، فرصت خوبی بود که ما با تاکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم و بی ثباتی در منطقه که ریشه این ناامنی ها هم آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند صراحتا موصع خودرا بیان نماییم و در ادامه بومی سازی امنیت با خروج این کشور ها از منطقه را بعنوان یک راه حل پیشنهاد دادیم.
نهمین کنفرانس بین المللی امنیت با حضور روسای ستادهای کل و وزیران دفاع ۱۰۸ کشور جهان و شش سازمان بین المللی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ( دوم و سوم تیر) در مسکو انجام شد.
سردار سرتیپ پاسدار مهدی ربانی معاون عملیات ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که با همراهی کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در این جلسه معتبر بین المللی شرکت کرده است، در سخنانی خروج نیروهای فرا منطقه ای از غرب آسیا را پیش نیاز اصلی امنیت پایدار عنوان نمود و اظهارداشت: این امنیت تنها به دست کشورهای منطقه کسب می شود.
منبع:

1400/04/06
11:31:31
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل