بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از شركت واگن سازی تهران

بازدید رئیس سازمان بازرسی كل كشور از شركت واگن سازی تهران

به گزارش سیاسی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دومین روز از هفته قوه قضاییه از شرکتهای واگن سازی تهران و سان الکترونیک شهیر بازدید نمود.به گزارش سیاسی به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در جریان بازدید از شرکت واگن سازی تهران، اولویت اول این سازمان را پشتیبانی از تولید و سرمایه گذاری عنوان نمود و آنرا تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی اقتصادی کشور دانست.

وی اشاره کرد: یکی از صدمه های جدی کلانشهرها، بحث آلودگی هوا و ترافیک سنگین است که آلودگی هوا عوارض گوناگونی بر سلامت هموطنان دارد و یکی از بهترین راه های کاهش آلودگی و ترافیک، توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی خصوصا ریلی است؛ خصوصا در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا که نیازمند توسعه و افزایش حمل و نقل ریلی هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با اعلان اینکه یکی از اقدامات جدی دولت با کمک شهرداری ها خصوصا در کلان شهرها باید تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی باشد، از پیشنهاد سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص تشکیل کارگروه مشترک با سازمان بازرسی برای حل مشکلات شرکت واگن سازی استقبال کرد و اظهار داشت: این کارگروه ویژه با حضور بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری ها و دفتر پشتیبانی از سرمایه گذاری و تولید ملی سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران تشکیل برای حل مشکل شرکت واگن سازی تشکیل می شود.

سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم در ابتدای این بازدید گزارشی از وضعیت این شرکت عرضه کرد و اظهار داشت: با انجام پروژه قطار مترو ملی با کمک متخصصین و شرکتهای دانش بنیان، داخلی سازی آن به ۸۵ درصد رسید و با این موفقیت حدود ۳۰۰ هزار یورو در هر رام قطار صرفه جویی شده است.

وی با اعلان اینکه این ظرکت ظرفیت تولید ۴۴۰ واگن در سال را داراست، خاطرنشان کرد: متاسفانه بی توجهی دولت به حمل و نقل شهری در ۳۰ سال گذشته بی سابقه بوده و دولت هیچ کمکی نمی کند و برای تولید واگن هم قرارداری منعقد نکرده که این مورد سبب شده با وجود کمبود ۲۰۰۰ واگن، این شرکت به حالت نیمه تعطیل دربیاید و در یک سال و نیم اخیر تنها ۷ واگن تولید کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان همینطور در شرکت سان الکترونیک شهیر واقع در شهرک صنعتی شمس آباد تهران حضور یافت و از آن بازدید کرد.

این شرکت با مشکل نقدینگی و بانکی روبروست و نیمه فعال است.

رییس سازمان بازرسی کل کشور مشکل اساسی تولید در کشور را تأمین مالی عنوان نمود و اظهار داشت: از هر اقدامی در جهت پشتیبانی از تولید از ما بربیاید دریغ نمی نماییم و به همکاران اعلام کردم قانون را تا حد امکان به نفع تولیدکننده تفسیر کنند.

منبع:

1400/04/02
18:49:42
5.0 / 5
1125
تگهای خبر: تخصص , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل