بیانیه مشترك آمریكا و اروپا:

از اقدامات ایران نگرانیم

از اقدامات ایران نگرانیم

سیاسی: آمریکا و اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی بر ضرورت رفع تحریم های ضدایرانی برای احیای برجام تاکید نمودند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، آمریکا و اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بیانیه ی مشترک خود آورده اند: ما می خواهیم تا برای مقابله با اشاعه سلاح های کشتار جمعی همکاری نماییم. ما بر حمایت خود بر کوشش های مداوم دیپلماتیک و مذاکرات در وین که هدف شان تسهیل بازگشت آمریکا به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و همین طور اجرای کامل و موثر اجریای توافق توسط ایران و آمریکا است، تاکید می نماییم.
اتحادیه اروپا و آمریکا در ادامه بیانیه مشترک خود نوشته اند: ما نگرانی جدی درباب اقداماتی که ایران در مغایرت با برجام اتخاذ نموده داریم. ایالات متحده و اتحادیه اروپا می دانند که در کنار اجرای کامل و موثر تعهدات برجامی توسط ایران، رفع تحریم ها نیز بخش ضروری در برجام است.
در انتهای بیانیه آمده است: برجام همچنان برای اطمینان حاصل کردن از صلح آمیز بودن ماهیت برنامه هسته ای ایران و حفظ معماری عدم اشاعه هسته ای جهانی حیاتیست.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار شده است.
آمریکا و ایران مذاکرات مستقیمی نداشته اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام دراین زمینه رایزنی می کنند.
منبع:

1400/03/25
22:16:30
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل