جانشین وزیر دفاع:

واكسن فخرا در تراز واكسن های جهانی است

واكسن فخرا در تراز واكسن های جهانی است

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: یکی از افتخارات ایران ساخت واکسن ایرانی فخرا در تراز واکسن های جهانی است و می توانیم با افتخار بگوییم که این واکسن برتری های هم نسبت به نمونه های خارجی خود دارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار قاسم تقی زاده روز چهارشنبه در آیین آغاز فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا اظهار نمود: وزارت دفاع و نیروهای مسلح در کنار فعالیتهای نظامی کارهای بسیار بزرگی را انجام داده است که باعث افتخار ماست.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم پس از انتشار کرونا در کنار عرضه خدمات بهداشتی و درمانی و عرضه خدمات در بیمارستان های مختلف نیروهای مسلح به مردم، در حوزه ساخت واکسن هم وارد شویم و امروز یکی از مهم ترین و کارآمدترین واکسن ها در وزارت دفاع ساخته شده است.
تقی زاده در ادامه کسب تکنولوژی های مختلف در موشک نقطه زن، شناورهای پیشرفته و حوزه هوایی اظهار نمود: توانستیم در خیلی از سلاح ها تجهیزات به پیشرفت های بسیار خوبی به دست بیاوریم، موشک های زمین به زمین را نقطه زن نماییم و در صنعت هوایی با ساخت جنگنده آموزشی و سلاح انفرادی به برتری هایی نسبت به غرب دست یابیم. علاوه بر این خیلی از تجهیزات را تولید کردیم که قابل گفتن و اعلام عمومی نیست که انشالله در زمان خود بعضی از آنها اعلام می شود.
جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: در حوزه ساخت واکسن یکی از افتخارات بزرگ ما این است که در زمان شهید فخری زاده تیم و کادری بسیار فهیم و دانشمند را تشکیل دادند و فاز تحقیقاتی واکسن ایرانی را آغاز کردند که الحمدالله با پشتیبانی های صورت گرفته امروز توانسته ایم به موفقیت های خوبی و مراحل موفقیت آمیز در شرکت سپند برسیم و امیدواریم در زمان ریاست جدید این سازمان هم موفقیت ها ادامه یابد تا شاهد توسعه زیر ساختار و توسعه واکسن ایرانی فخرا باشیم.
وی افزود: آنچنان که ما در صنعت هوایی، موشک سازی، هواپیمایی و شناور تمام تجهیزات بومی است ان شاءالله یکی از افتخارات ایران ساخت واکسن ایرانی فخرا در تراز واکسن های جهانی است و می توانیم با افتخار بگویم که این واکسن برتری های هم نسبت به نمونه های خارجی خود دارد و امیدواریم بتوانیم در فاز اول نیاز داخلی کشور را تأمین و در مراحل بعد به بحث صادرات آن بپردازیم.
فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا بامداد امروز با حضور سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع، سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، سردار مهدی فرحی، دکتر حریر چی معاون وزیر بهداشت و درمان برگزار شد.


1400/03/21
11:25:05
5.0 / 5
1224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل