سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع خبر داد

فاز اول تست انسانی فخرا به پایان رسید

فاز اول تست انسانی فخرا به پایان رسید

سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از آخر فاز نخست تست انسانی واکسن کرونای فخرا اطلاع داد و اظهار داشت: فاز اول تست انسانی با تزریق به 135 داوطلب اجرا شد و حال عمومی داوطلبان خوب است.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا دکتر رضا الله ورن روز چهارشنبه در مراسم شروع فاز دوم تست انسانی واکسن کرونای فخرا، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز شروع می شود، گفت: فاز اول تست انسانی واکسن فخرا، با تزریق به ۱۳۵ نفر به انتها رسید و حال عمومی داوطلبان خوب است و عوارض جدی دیده نشده است.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع افزود: در فاز دوم تست انسانی این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه داوطلب گیری فاز دوم این واکسن انجام شده است، اضافه کرد: غربالگری های پزشکی برای داوطلبان فاز دوم انجام شده و ما روزانه ۴۰ تا ۵۰ تزریق به داوطلبان خواهیم داشت.
بگفته الله ورن، فاز دوم در تهران انجام می شود اما برنامه ریزی شده تا فاز سوم در شهرستان ها نیز اجرا شود تا مردم سایر شهرها هم بتوانند در این مطالعه شرکت نمایند.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع اشاره کرد: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت fakhravac.ir آمادگی خودرا جهت شرکت در این طرح ملی اعلام کنند. ما بعد از فاز دوم و با صدور مجوز از طرف وزارت بهداشت وارد فاز سوم تست انسانی می شویم. افراد با مراجعه به سایت می توانند شرایط شرکت در مطالعه بالینی را ملاحظه کنند. در فاز سوم عموم مردم می توانند در مطالعه شرکت نمایند.
الله ورن افزود: در فاز سوم تست انسانی بنا داریم واکسن کرونا را به تعداد بیشتری از داوطلبان، یعنی حدود ۳۰ هزار نفر تزریق نماییم.


1400/03/19
23:39:04
5.0 / 5
1187
تگهای خبر: عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل