عارف:

مناظره اول به شكلی سقوط اخلاق سیاسی بود

مناظره اول به شكلی سقوط اخلاق سیاسی بود

به گزارش سیاسی رئیس بنیاد امید ایرانی ها اظهار داشت: نخستین مناظره انتخاباتی به شکلی سقوط اخلاق بود، آنچه بیشتر از هر چیز در مناظرات اخیر، اذهان را به خود مشغول کرده، سقوط اخلاق سیاسی است.


محمدرضا عارف در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی از نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، اظهار نمود: آنچه بیشتر از هر چیز در مناظرات اخیر، اذهان را به خود مشغول کرده، سقوط اخلاق سیاسی است. قرار بود در نظام جمهوری اسلامی ایران، جمهوریت، متصف به ارزش های اسلامی، همچون اخلاق باشد. وقتی جمهوریت تحت الشعاع قرائت های سلیقه ای قرار می گیرد و قرائت ضد حقوق مردم میدان داری می کند، اسلام اخلاقی و انسانی در حاشیه قرار می گیرد. معتقدم اگر با تفسیری حقوقی به بررسی صلاحیت ها پرداخته می شد، کاندیداهای حاضر در عرصه، بسی اخلاقی تر، انسانی تر و اسلامی تر عمل می کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: نامزدهای محترم انتخابات می توانستند از فرصت این مناظره برای تبیین برنامه های خود بخصوص در مبحث اقتصاد استفاده بهتری بکنند اما با کمال تاسف این فرصت عموما به افترا زنی به یکدیگر و طرح مسائل حاشیه ای طی شد.

وی ادامه داد: همه نامزدهای محترم در نهادهای مختلف حاکمیت شامل قوه قضاییه، قوه مقننه و قوه مجریه مسئولیت داشته و دارند و به جای مسئولیت پذیری در برابر نارسایی های موجود وقت مناظره به افترا زنی به یکدیگر و نقد گذشته و دولت مستقر که نماینده ای برای پاسخگویی به اتهامات وارده نداشت صرف شد.

عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: روی آوردن به شعارهای موهوم و نداشتن راهکارهای دقیق و حساب شده برای فائق آمدن بر مشکلات کشور در یک زمان بندی مشخص عمده مواردی بود که از نخستین مناظره انتخاباتی برداشت شد. بعضی از نامزدهای محترم به جای آنکه با نگاه به آینده برنامه های خویش را تشریح کنند به گذشته برگشتند و نقد گذشته را در دستور کار خود قرار داده بودند در صورتی که قرار نیست در گذشته متوقف بمانیم.

عارف با اشاره به اینکه نخستین مناظره انتخاباتی به شکلی سقوط اخلاق بود، تصریح کرد: بعنوان یک شهروند ایرانی از نامزدهای محترم انتخابات میخواهم با شفافیت برنامه های اقتصادی خویش را در موضوع هایی به مانند مهار تورم، اشتغال، قیمت ارز، قیمت حامل های انرژی و هم قیمت اقلام مصرفی نظیر گوشت و مرغ اعلام کنند و متعهد شوند اگر در یک بازه زمانی مشخص - بعنوان مثال یکساله_ به وعده های خود در مورد موارد اعلام شده عمل نکردند و یا نتوانستند عمل کنند، با عذرخواهی از مردم برای ادامه مسیر در جهت پاسخ به مطالبات بحق مردم چاره اندیشی کنند.

منبع:

1400/03/17
12:45:48
5.0 / 5
1177
تگهای خبر: ایران , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل