رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم كل قوا:

شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام است

شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام است

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، اظهار داشت: شورای نگهبان هم حافظ جمهوریت و هم از اسلامیت نظام صیانت می کند و کار شورای نگهبان تعیین احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی برای تضمین جمهوریت و اسلامیت است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی روز دوشنبه در همایش سیاسی فرماندهان، کارکنان و افسران وظیفه، اضافه کرد: ما در آستانه سه رویداد مهم از جمله، سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، سی و سومین سالروز زعامت و رهبری معظم انقلاب و انتخابات تاریخی ریاست جمهوری انقلاب هستیم.
وی ضمن اشاره به این که در مورد لزوم اصل و رویکرد حاکمیت، چهار نظریه عنوان شده است، اظهار نمود: نظریه اول انکار اصل حاکمیت که حکومت ها را فساد آور دانسته و اصل حکومت را نفی می کند، دوم نظریه رویکرد لزوم وجود حکومت با رویکرد دیکتاتوری و نظریه سوم لزوم حکومت با رویکرد دموکراسی که شامل لیبرال دمکراسی و سوسیال دمکراسی است و نظریه چهارم لزوم حکومت با رویکرد مردم سالاری دینی است، که ما بدان معتقدیم و این که دین باید محور و حاکم در جامعه باشد و مردم نقش ایجاد قدرت برای حاکمیت دینی را برعهده دارند.
رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه مردم در انتخابات شرکت می کنند تا رئیس جمهوری که حافظ دین، انقلاب و اسلام است را انتخاب کنند، تصریح کرد: مردم برای حفظ منافع، اصول انقلاب و اسلام به نمایندگان مجلس، رئیس جمهوری، خبرگان و شوراها که در شاکله دین نقش دارند و زمینه تقویت حاکمیت دین را فراهم می کنند رای می دهند.
وی با اشاره به اینکه مردم سالاری دینی توسط خداوند و پیامبران پایه گذاری شده است، اظهار داشت: گزینش رهبری با خداست اما تولید قدرت با مردم است و این مردم هستند که به رهبری الهی قدرت می دهند، مردم سالاری دینی رهاورد اندیشه توحیدی است.
حجت الاسلام سعیدی ضمن اشاره به این که مردم سالاری مجموعه ای از قواعد احکام، عقاید، اخلاق را در بر می گیرد که باید در جامعه پیاده شود، اضافه کرد: پیامبر اسلام(ص) در وصیتنامه خویش مثلثی برای آینده ترسیم کرده اند که شامل سه ضلع، رهبری، کتاب خدا قرآن و مردم هستند که باید با حضور مردم شکل بگیرد.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که شورای نگهبان نه در مقابل جمهوریت و نه در مقابل اسلام قرار دارد، بیان نمود: کار شورای نگهبان، تعیین احراز صلاحیت نامزدهای انتخاباتی است نه شایستگی آنها و این مردم هستند که فرد اصلح و شایسته را انتخاب می کنند.
حجت الاسلام سعیدی با اشاره به اینکه شرکت در انتخابات در این مقطع بسیار مهم و حیاتی می باشد خاطرنشان کرد: این انتخابات نخستین انتخابات در قرن جدید، نخستین انتخاباتی که بناست برنامه هفتم توسعه را تدوین کند، زمینه تحقق بیانیه گام دوم انقلاب را فراهم نماید، نخستین انتخاباتی است که در آن انتخابات خبرگان توسط دولت جدید برگزار می گردد و نخستین انتخاباتی است که پس از ۳۲ سال حاکمیت و چهار گفتمان را که با رویکرد حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری زاویه داشت را اصلاح و به گفتمان حضرت امام راحل و رهبری بر می گرداند.
وی در انتها ضمن اشاره به شاخصه های یک رئیس جمهور از دیدگاه فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: یک رئیس جمهور ولایت مدار و مردمی باید ساده زیست، پاکدست انقلابی و ضد فساد باشد.


1400/03/11
10:36:13
5.0 / 5
1164
تگهای خبر: ارتش , تولید , جامعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل