سردار جلالی:

مقابله با تهدیدات نوین نیازمند اشراف علمی و دانش بومی است

مقابله با تهدیدات نوین نیازمند اشراف علمی و دانش بومی است

به گزارش سیاسی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم امضای اساسنامه مجتمع آموزش های این سازمان اظهار داشت: مقابله با تهدیدات نوین نیازمند اشراف علمی و دانش بومی است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان پدافند غیرعامل کشور، مراسم امضای اساسنامه مجتمع آموزش های پدافند غیرعامل با حضور سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سید محمود رضا آقامیری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، رضا کلهر معاون آموزش و پژوهش سازمان پدافند غیرعامل کشور و حمیدرضا خالدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال انجام شد.
مجتمع آموزش های پدافند غیرعامل کشور وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پدافند غیرعامل کشور بمنظور ارتقای تخصص ها و مهارت های مدیران و کارکنان دستگاه های اجرائی، مراکز آموزشی و شرکت های دولتی و غیردولتی و سازمان های لشکری و کشوری و آحاد مردم در زمینه مدیریت و تخصص های وابسته به پدافند غیرعامل و همین طور بالابردن توانمندی، سطح آگاهی، دانش فنی و مهارت افزایی جامعه هدف به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری به تمامی ارگان ها و دستگاهها تاسیس شده است.
این مجتمع آموزشی در امتداد تفاهمنامه ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و تفاهم نامه سازمان پدافند غیرعامل کشور و دانشگاه آزاد استان تهران، برابر اهداف، رسالت و ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان پدافند غیرعامل کشور به وجود آمده و منطبق بر مفاد اساسنامه ای که در این مراسم به امضا رسید اداره خواهد شد.
مقابله با تهدیدات نوین نیازمند اشراف علمی و دانش بومی است
غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم با اعلان اینکه در دنیای امروز تهدیدات، متناسب با توسعه فناوری تغییر شکل داده اند، اظهار نمود: این تحولات نیازمند ایجاد آمادگی است که بدون درک و اشراف علمی و فناورانه میسر نمی گردد و این مهم نیز جز با تولید دانش بومی روی نخواهد داد.
به گفته وی، سازمان پدافند غیرعامل کشور هدفمندتر کردن رویکردهای آموزشی و پژوهشی را بعنوان یکی از استراتژی های خود در دستور کار قرار داده است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: ما در تلاشیم تا در نظام جامع آموزش پدافند غیرعامل، موضوعات در رابطه با آموزش عمومی و توسعه رشته های پدافند غیرعامل را در دستور کار قرار دهیم.
تقدیر از عملکرد قطب علمی پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد اسلامی
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پدافند غیرعامل اظهار داشت: خوشبختانه در میان مراکز علمی کشور این دانشگاه با درک درست شرایط و اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، اقدامات خوبی را دراین زمینه اجرائی کرده است که یکی از ثمرات آن انجام بیش از ۷۰۰ پایان نامه و رساله در حوزه پدافند غیرعامل است.
راه اندازی مدارس عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل
جلالی، راه اندازی مدارس عالی آموزش مهارتی پدافند غیرعامل در دانشگاه آزاد اسلامی را نشان از ظرفیت های گسترده این دانشگاه در امتداد توسعه دانش بنیان پدافند غیرعامل دانست و اشاره کرد: این اقدامات ظرفیت خوبی را در جهت پیشبرد اهداف در اختیار سازمان پدافند غیرعامل کشور قرار می دهد.
به گفته وی با پیگیری ها و اقدامات موثر مسئولان این دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی تهران شمال به قطب علمی پدافند غیرعامل کشور تبدیل گشته است که با بهره گیری از ظرفیت های خوب این دانشگاه همچون قریب به ۳۳ هزار دانشجوی فعال و ۵۰۰ هیات علمی، نظام مسئله محور پدافند غیرعامل در این دانشگاه طراحی و راه اندازی شده که اقدامی شایسته تقدیر است.منبع:

1400/03/10
17:31:43
5.0 / 5
1141
تگهای خبر: آموزش , تخصص , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل