مرحله نهایی رزمایش مشترك جنگ الكترونیك ارتش

مرحله نهایی رزمایش مشترك جنگ الكترونیك ارتش

به گزارش سیاسی رزمایش مشترک جنگ الکترونیک ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «سپر آسمان ۱۴۰۰»،  با اجرای عملیات شناسایی، اختلال و فریب الکترونیک و بهره برداری از سامانه های انرژی مستقیم،  با استفاده از پهپادها، بالگردها، هواپیماها در منطقه عمومی رزمایش (اصفهان) برگزار گردید.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش، عملیات کشف، رصد و پایش اطلاعات سیگنالی از ایستگاه های زمینی و ماهواره ای، عملیات نفوذ و ایجاد اختلال در عملکرد هواگردها و استفاده از تجهیزات موقعیت یاب و بهره برداری از سامانه های جدید منصوب بر بالگردها همچون اقدامات اجرا شده در رزمایش جنگ الکترونیک سپر آسمان بود.
عملکرد هوشمند و دقیق سامانه های راداری بومی در شناسایی پهپادها و ریزپرنده های مهاجم و اجرای بیشتر از یکصد عملیات در حوزه جنگ الکترونیک با ترکیب مطلوب تکنیک و تاکتیک و بهره گیری از عناصر متخصص خبره و جوان و به کارگیری گسترده پهپادها در مناطق مرزی از نقاط قوت مرحله نهایی این رزمایش مشترک به حساب می آید.
پایش و رصد سه ساعته ناوگروه زیردریایی «جورجیا» متعلق به نیروی دریایی آمریکا در هنگام خروج از تنگه هرمز با پهپادهای شرکت کننده در رزمایش و ارسال تصاویر به مرکز کنترل و فرماندهی رزمایش مشترک سپر آسمان ۱۴۰۰ همچون اقدامات مهم امروز بود.
همچنین اجرای بازی جنگ توسط افسران جوان در چارچوب دو تیم مهاجم و مدافع در حوزه کشف و شناسایی تهدیدات و مقابله با قابلیت ها و توانمندی های الکترونیکی دشمن با انجام تاکتیک های حوزه جنگ الکترونیک از دیگر بخش های مرحله اصلی این رزمایش بود.
دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده قرارگاه تاکتیکی ذوالفقار ارتش در منطقه رزمایش مشترک سپر آسمان ۱۴۰۰ ضمن اشاره به ارزیابی مثبت فرماندهان، ناظرین و داوران حاضر در منطقه رزمایش از عملکرد موفق یگان ها و سامانه های جنگ الکترونیک ارتش جمهوری اسلامی ایران و ارتقاء و رشد چشم گیر ظرفیت ها و توانمندی های حوزه جنگال در این رزمایش مشترک اظهار داشت: هماهنگی، یکپارچگی، سرعت و دقت عملیاتی بین نیروهای آفندی و موفقیت تاکتیکی در پیشگیری از کشف و رصد اطلاعات راداری و مخابراتی توسط یگان های جنگ الکترونیک مستقر در منطقه عمومی رزمایش یکی از مهم ترین جلوه ها و دستاوردهای این رزمایش بود.
فرمانده قرارگاه تاکتیکی ذوالفقار ارتش در مورد میزان تحقق اهداف و دستاوردهای پیشبینی شده در این رزمایش اظهار داشت: ارتقای سطح اشراف اطلاعاتی در حوزه جنگال به منظور پیشگیری از هرگونه غافلگیری و تهدیدات دشمنان و پیشبینی مقابله موثر با انواع تهدیدات آینده، تبادل تجربه بین کارکنان قدیمی و پیشکسوت و جوانان متخصص این حوزه، تمرین طرح ها و ارزیابی تاکتیک های جدید با هدف پاسخگویی به تهدیدات منطقه ای و فرامنطقه ای، مرتفع ساختن نقاط ضعف و نقصها احصا شده در رزمایش های قبلی و توسعه نقاط قوت در حوزه جنگ الکترونیک ارتش همچون نتایج رزمایش مشترک «سپر آسمان ۱۴۰۰» ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.
همچنین در خاتمه رزمایش، قرارگاه تاکتیکی ذوالفقار ارتش از همراهی مردم مومن و قدرشناس منطقه عمومی رزمایش قدردانی کرد و برخی از فرماندهان شرکت کننده در این رزمایش هم با حضور در آسایشگاه سالمندان نائین به سالمندان این مرکز خیریه گل و هدایایی اهدا کردند.
رزمایش مشترک جنگ الکترونیک ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «سپر آسمان ۱۴۰۰» با شرکت گسترده و کاربردی بخشی از یگان های جنگ الکترونیک نیروهای چهارگانه ارتش و با محوریت قرارگاه تاکتیکی ذوالفقار ظهر امروز (سه شنبه) با موفقیت پایان یافت.منبع:

1400/03/04
22:06:33
5.0 / 5
1237
تگهای خبر: آمریكا , ارتش , ایران , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل