شروع جلسه علنی مجلس

شروع جلسه علنی مجلس

سوال عباسپور نماینده بوئین زهرا و سؤال میرسلیم از وزیر علوم در دستورکار جلسه امروز مجلس قرار دارد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست محمد باقر قالیباف و با حضور ۲۲۳ نماینده شروع شد.
لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر، تصویب اصلاحات کنوانسیون بین المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان و طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی از دستورکارهای جلسه امروز مجلس شورای اسلامی است.
نمایندگان مجلس همینطور قانون الحاق نه (۹) تبصره به قانون پشتیبانی از توسعه صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی، طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه و طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران را مورد بررسی قرار می دهند.
لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان در مورد ارتباط بین المللی راه آهن، تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران و تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه راه اندازی پتروشیمی الوند از دیگر دستور کارهای جلسه امروز مجلس است.
تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق های نامتعارف در دستگاههای اجرایی، گزارش بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور و گزارش بررسی مغایرت های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار هم در دستورکار جلسه امروز مجلس شورای اسلامی قرار دارد.
نمایندگان همینطور گزارش «موارد اعلامی نقض اصول(۷۷) و(۱۲۵) قانون اساسی در مبحث سند ۲۰۳۰»، گزارش کمیسیون اصل نودم (۹۰) قانون اساسی در مورد بررسی طرز کار دستگاههای مرتبط درمورد واردات و توزیع محصولات تراریخته و سؤال روح الله عباسپور نماینده بوئین زهرا و آوج از وزیر علوم و سؤال سید مصطفی آقامیرسلیم نماینده تهران و تعدادی دیگر از نمایندگان از وزیر علوم را مورد بررسی قرار می دهند.
منبع:

1400/03/04
10:10:33
5.0 / 5
1290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل