دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با كرونا عنوان كرد

۲۱ هزار نفر قرنطینه را نقض كردند

۲۱ هزار نفر قرنطینه را نقض كردند

به گزارش سیاسی دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اشاره به اینکه طبق گزارش وزارت بهداشت ۲۱ هزار نفر به صورت قطعی قرنطینه را نقض کردند، آخرین وضعیت سلامت وزیر کشور را هم شرح داد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، بابک دین پرست در انتها جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: امروز سیزدهمین جلسه قرارگاه مقابله با کرونا با دو دستور کار مهم برگزار شد که نخست گزارش کمیته های بهداشت و درمان وزارت بهداشت در مورد رعایت پروتکلهای بهداشتی عرضه شد. در این گزارش آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور به لحاظ کرونایی اعلام گردید که طی آن ۳۰۱ شهر قرمز، ۹۵ شهر نارنجی، ۴۵ شهر زرد و هفت شهر آبی هستند.
وی ادامه داد: بر طبق این گزارش رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت میانگین در کشور به ۵۵ درصد رسیده که باید این میزان به بالای ۹۰ درصد افزایش پیدا کند. در این راستا بیشترین موارد در مورد عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط تالارهای پذیرایی، تهویه اماکن عمومی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی به تفکیک شهرها اعلام گردید.
وی افزود: بر همین مبنا امروز وضعیت به همه استان ها اعلام خواهد شد تا در جهت افزایش رعایت پروتکل ها اقدامات لازم صورت گیرد.
وی تصریح کرد: نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت گزارش های هفتگی به قرارگاه اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: مبحث دوم برخورد با ناقضین قرنطینه ها بود که در این نشست عنوان شد و طی گزارش وزارت بهداشت ۲۱ هزار نفر به صورت قطعی قرنطینه را نقض کردند که مقرر شد کمیته اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مکانیزم برخورد قانونی در این مورد را ابلاغ کند. عدم رعایت برخی پروتکل ها توسط برخی دستگاه ها لیستش تهیه و در اختیار قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفته است.
وی افزود: بدون شک مسئولیت نظارت با وزارت بهداشت و درمان است و برابر تفاهم انجام شده مصادیق نقض رعایت پروتکل ها به ما اعلام می شود. از تاریخ اول تا ۲۷ فروردین ۳۶۷ هزار مورد بازرسی انجام شده که طی آن ۳۱۴۶ مورد پلمب انجام شده است و پیگیری های جدی ادامه خواهد داشت. در مورد عدم رعایت پروتکل ها توسط دستگاه ها از جانب وزیر کشور ابلاغیه ای به استانداران صورت خواهد گرفت.
دبیر قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا در پاسخ به ایسنا در مورد آخرین وضعیت سلامت وزیر کشور اظهار داشت: خوشبختانه ایشان از بیمارستان مرخص شدند و در حال گذراندن دوران درمان هستند.
منبع:

1400/01/31
19:35:29
5.0 / 5
1199
تگهای خبر: عمومی , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل