نیروی دریایی پاكستان:

روابط دوجانبه با ایران تقویت می شود

روابط دوجانبه با ایران تقویت می شود

به گزارش سیاسی نیروی دریایی پاکستان همزمان با اختتام بازدید سه روزه ناوگروه این کشور از جمهوری اسلامی ایران و برگزاری تمرین دریایی مشترک، اعلام نمود: دستاورد این سفر سبب تحکیم هرچه بیشتر روابط برادرانه و همکاریهای دو کشور می شود.به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، روابط عمومی نیروی دریایی پاکستان روز چهارشنبه در اسلام آباد با صدور اطلاعیه ای، اهداف و دستاوردهای سفر اخیر ناوگروه پاکستان شامل ۲ ناو به ایران و بازدید از بندرعباس را تشریح نمود.

در این بیانیه آمده است: فرمانده ناوگان نیروی دریایی پاکستان و مسئولان همراه دیدارهای مهم و پرباری با مقام های نظامی و دولتی جمهوری اسلامی ایران برگزار کردند.

نیروی دریایی پاکستان اعلام نمود که این کشور معتقد به ثبات پایدار در منطقه و مصمم به نقش آفرینی و مشارکت برای برقراری امنیت دریایی است.

براین اساس، هدف از بازدید ناو گروه نیروی دریایی پاکستان شامل کشتی "عظمت" توسعه روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران خصوصاً گسترش همکاری ها میان نیروی دریایی دو کشور است.

ناوگان پاکستان با نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس تمرین مشترک برگزار کرد که بیان کننده عزم دو کشور برای همکاری و مشارکت در تامین صلح و ثبات در منطقه و اطمینان از ایمنی در آب های آزاد می باشد.

در اطلاعیه نیروی دریایی پاکستان آمده است ناوگان این کشور پیام صلح و دوستی از جانب مردم و دولت پاکستان خصوصاً دریابد «امجد خان نیازی» فرمانده نیروی دریایی این کشور را به ملت و نیروی دریایی ایران تقدیم کرد.

فرمانده ناو گروه نیروی دریایی پاکستان از میزبانی نیروی دریایی ارتش ایران با وجود همه گیری کرونا و همکاری موثر با طرف پاکستانی قدردانی کرد.

نیروی دریایی پاکستان در ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ بنا به رسمی که در گذشته پایه گذاری شده، درقالب یک ناو گروه با ۲ فروند ناو وارد لنگرگاه عباسی در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش شد.

در سالهای ۹۵، ۹۶ و ۹۷ نیز ایران شاهد حضور ناو گروه های نیروی دریایی از کشورهای پاکستان، هند و چین در بندرعباس بوده که بعد از اجرای برنامه های دیداری با مسئولان وشخصیت های استان به هنگام خروج تمرین مشترک با نیروی دریایی ایران برگزار کرده واز منطقه خارج شدند.

روز گذشته (سه شنبه) تمرین مرکب دریایی میان ناوگان اعزامی از پاکستان و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‍های خلیج فارس و دریای عمان انجام شد.منبع:

1400/01/18
23:43:50
5.0 / 5
1636
تگهای خبر: ارتش , ایران , دولت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل