دستگیری یك گروه تروریستی در قرقیزستان

دستگیری یك گروه تروریستی در قرقیزستان

به گزارش سیاسی خبرگزاری ˮآکی پرسˮ قرقیزستان روز چهارشنبه اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور افرادی را که در حال برنامه ریزی برای تجهیز یک گروه تروریستی در قرقیزستان بودند، بازداشت کردند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، این رسانه قرقیزی اضافه کرد: کمیته امنیت ملی قرقیزستان فعالیتهای این گروه را که شامل شهروندان قرقیز و خارجی بودند کاملا تروریستی عنوان نمود که توسط رهبرانی از سازمان تروریستی بین المللی در سوریه هماهنگ و هدایت می شدند.
"آکی پرس" نوشت: هدف از فعالیتهای این گروه تروریستی بی ثبات کردن شرایط اجتماعی و سیاسی از راه تجهیز گروه های خرابکاری در این کشور بوده است. اعضای این گروه در واقع راهزنان باسابقه ای هستند که در اردوگاه های یک سازمان تروریستی بین المللی تحت آموزش های خاص تروریستی قرار گرفته اند.
کمیته امنیت ملی قرقیزستان بدون اشاره به تعداد اعضای این گروه که به سلاح های گرم هم دسترسی دارند، اضافه کرد: اقدامات عملیاتی و تحقیقاتی برای مشخص کردن هویت اعضای این گروه جنایتکار ادامه دارد.
بر اساس این گزارش، پدیده تروریسم و فعالیت گروه های تروریستی سال ها است در آسیای مرکزی وجود داشته و دارد و در واقع پس از مداخله نظامی آمریکا و سرنگونی طالبان در سال ۲۰۰۱ در افغانستان، افزایش یافته است.منبع:

1399/12/21
00:43:26
0.0 / 5
1280
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل