نماینده ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی:

اختلافات منابع طبیعی با كشاورزان سد راه جهش تولید است

اختلافات منابع طبیعی با كشاورزان سد راه جهش تولید است

سیاسی: مركزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعارضات و اختلافات بین منابع طبیعی با كشاورزان در مورد اراضی كشاورزی سد راه جهش تولید است و به اقتصاد روستایی لطمه و صدمه وارد می نماید.


حجت الاسلام محمد سبزی امروز یکشنبه هشتم تیرماه در جریان بررسی مشکلات مردم شهرهای غرق آباد و روستاهای چمران و سامان از توابع بخش نوبران ساوه در جمع خبرنگاران، بر اولویت بندی اجرای طرح ها و پروژه ها در مناطق محروم و روستایی متناسب با نیاز مردم تصریح کرد و اضافه کرد: با وجود اینکه برای تخصیص اعتبارات دولتی با محدودیت مواجه هستیم، اما اگر نیازسنجی و اولویت بخشی صورت گیرد می توان کارهای بزرگی را انجام داد.
وی به ظرفیت های بالقوه بخش نوبران اشاره نمود و اضافه کرد: باید با همگرایی و تلاش همه جانبه ظرفیت های این منطقه بخصوص روستای چمران که افتخار استان، کشور و بخش نوبران است و همینطور پتانسیل های گردشگری روستای سامان بالفعل شود.
وی هدف برنامه دهگردشی را آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های جوامع روستایی به منظور رفع مشکلات در قالب قانون دانست و اضافه کرد: آبادانی و رشد اقتصادی روستاها متاثر از کشاورزی و دامداری است ولی متاسفانه زندگی روستایی از تولید محوری به خوش نشینی حرکت می کند و لازم است با حمایت همه جانبه مولد بودن روستاها تقویت شود.
این نماینده مردم در خانه ملت در ادامه به اختلافات بین کشاورزان و منابع طبیعی در مورد اراضی ملی اشاره نمود و بر اصلاح قوانین دست و پاگیر در این خصوص تصریح کرد و اضافه کرد: اگر قانون در مورد اختلافات کشاورزان با منابع طبیعی ظالمانه است باید اصلاح گردد و اگر مجریان قانون در اجرای قوانین کوتاهی می کنند باید به آنها تذکر داد و برخورد شود.
وی خاطرنشان کرد: برخی قوانین دست و پاگیر که از گذشته وجود دارد مردم بخصوص ساکنین مناطق روستایی را محدود کرده است. برای توسعه متوازن و عادلانه این قوانین مزاحم یا باید حذف شود یا زمینه اصلاح آنها فراهم گردد. مجلس یازدهم و بخصوص کمیسیون کشاورزی در تلاش است تا با قوانین کارآمد و راهگشا زمینه رضایتمندی مردم را فراهم آورد.
نماینده مردم ساوه و زرندیه با تاکید بر اینکه اغلب روستاها گرفتار مشکلات منابع طبیعی هستند و باید برای برون رفت آنها از این مشکلات چاره اندیشی شود، اضافه کرد: روستانشینان انگیزه بالایی برای کشت گیاهان دارویی در کنار کشت محصولات زراعی و باغی دارند و واگذاری زمین و حل اختلافات بستر کشت گیاهان دارویی و تقویت اقتصاد و معیشت آنان را فراهم خواهد نمود. همینطور اصلاح شبکه های آبرسانی به علت فرسودگی خطوط انتقال از دیگر مطالبات مردم روستای سامان است.
وی با تاکید بر اینکه شکاف و فاصله بین مردم و حاکمیت صدمه زاست، خاطرنشان کرد: ارتقای رضایتمندی شکاف بین مردم و حاکمیت را از بین برده و اعتماد عمومی به نظام را تقویت می کند.
حجت الاسلام سبزی در مورد آنتن دهی ضعیف موبایل و مشکلات اینترنتی روستاها هم اظهار داشت: با شیوع بیماری کرونا بخش اعظمی از آموزش های دانش آموزان از راه فضای مجازی صورت می گیرد که در روستاها به علت آنتن دهی ضعیف تلفن همراه امکان استفاده از فضای مجازی وجود ندارد.
منبع:

1399/04/08
21:13:53
5.0 / 5
2072
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , تولید , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل