مشاور نخست وزیر یمن:

منتظر اقدامات عملی آمریكا برای توقف جنگ هستیم

منتظر اقدامات عملی آمریكا برای توقف جنگ هستیم

به گزارش سیاسی مشاور نخست وزیر یمن اظهار داشت: توقف جنگ احتیاج به برداشتن گام های ملموس وعملی دارد و این امر با سخنرانی آمریکایی ها تحقق نمی یابد.


حمید عبدالقادر عنتر، صبح شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: اعلام توقف کمک های آمریکا به عربستان در تجاوز به یمن کافی نیست.
وی بیان نمود: در صورتیکه آمریکا برای برقراری صلح جدی است باید قطعنامه ای بین المللی به منظور توقف جنگ و آخر محاصره زمینی، هوایی و دریایی یمن صادر کند.
عنتر اظهار داشت: آمریکا باید برای جبران مشارکتش در قتل ملت یمن، به جنگ و محاصره این ملت آخر دهد، عربستان را بعنوان کشور متجاوز معرفی، خسارت های ملت یمن را از متجاوزان دریافت و صندوقی برای بازسازی و پرداخت خسارت به قربانیان این جنگ ایجاد نماید.
وی افزود: قدرت های مستکبر و مزدوران آنها بعد از ۶ سال نتوانستند حتی به یکی از اهداف خود دست یابند و می دانند که ادامه جنگ و محاصره یمن می تواند تمام منطقه را به آتش بکشد به همین خاطرممکن است درپی تغییر سیاست های خود باشند.
مشاور نخست وزیر یمن اظهار داشت: در صورتیکه این جنگ متوقف نشود، ملت یمن جز مقاومت و پایداری تا زمان پیروزی کامل راهی ندارد.
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در چارچوب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را ضد یمن - فقیرترین کشور عربی - شروع کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد همچون بهداشت جهانی و یونیسف بارها اخطار داده اند که براثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.منبع:

1399/11/25
23:30:46
0.0 / 5
1486
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل