رییس سازمان پدافند غیرعامل كشور:

استراتژی فشار هوشمند بایدن مانند فشار حداكثری ترامپ شكست می خورد

استراتژی فشار هوشمند بایدن مانند فشار حداكثری ترامپ شكست می خورد

به گزارش سیاسی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، اظهار داشت: سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از رسانه پدافند غیرعامل کشور، سردار غلامرضا جلالی روز دوشنبه در نشست «انقلاب اسلامی و عبور از تهدیدها» با اعلان اینکه انقلاب اسلامی ایران، باوجود تمام توطئه ها و دسیسه ها، چهل و دومین سالگرد پیروزی خودرا جشن می گیرد، گفت: بزرگترین خاصیت و نقطه قوت انقلاب اسلامی، بهره بردن از رهبری ولایت فقیه است. همین ولایت فقیه است که باعث شده است انقلاب از کوران حوادث به سلامت عبور کرده و از اهداف، مسیر و آرمان خود که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی منحرف نشود.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلان اینکه از بهمن ۱۳۵۷، شاهد دشمنی استکبار به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونستی مقابل انقلاب هستیم، اضافه کرد: دلیل دشمنی آنها این است که پیش از انقلاب آنها بر ایران تسلط کامل داشتند و سیاستمداران ما گوش به فرمان آنها بودند. حتی عزل و نسب فرماندهان نظامی ما با نظر آنها انجام می شد. در حقیقت انقلاب نه فقط تسلط آنها را بر ایران از بین برد بلکه ایران را تبدیل به معارض اصلی منافع استکباری آنها تبدیل کرد.
جلالی با اعلان اینکه دشمن زمانی که از تهدید و کودتا و ترور برای سرنگونی انقلاب ناامید شد به سراغ جنگ تحمیلی رفت، اشاره کرد: جنگ تحمیلی در حقیقت بزرگترین تهدید حیثیتی و امنیتی مقابل ما بود اما با رویکرد امام خمینی (ره)، این تهدید تبدیل به فرصت شد و جبهه های نبرد حق مقابل باطل به دانشگاهی برای آدم سازی و کادرسازی برای تداوم انقلاب اسلامی تبدیل شد.
وی با اعلان اینکه این رویکرد انقلابی همان عنصری بود که توانست کشور را در زمینه های بسیاری صاحب پیشرفت کند، اظهار داشت: نمونه آن توانمندی ها، خودکفایی کشور در عرصه دفاعی است که ثمره آنرا در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته گلوبال هاووگ آمریکا شاهد بودیم. اقدامی که موجب شد قدرت بازدارندگی ایران، آمریکا را در زمینه استفاده گزینه نظامی مقابل ما با تردید مواجه کرده و سایه جنگ را از سر کشور رفع کرده و یک بازدارندگی نوین را تعریف کند.
جلالی با اعلان اینکه بعد از آن آمریکا راهبرد فشار همه جانبه حداکثری را در دستور کار قرار داد که مبتنی بر ابزارهای مادون جنگ بود، اشاره کرد: آمریکا در این راه، از سلاح تحریم تا فشنگ آخر بهره برد و به تعبیر ساده گزینه جدید تحریم برای بایدن نگذاشت و تمام امکانات خود و ضدانقلاب را برای برهم زدن امنیت ایران بسیج کرد که هدف آن ایجاد یک ظرفیت اقدامات آشوب برانگیز و ضدامنیتی مقابل ایران بود. مفهوم فشار همه جانبه حداکثری از یک منظر یعنی همه توان دشمن در این عرصه ها همین بوده است.
جلالی افزود: جبهه دیگری که آمریکا مقابل ما گشود یک جنگ سایبری مبتنی بر شبکه های اجتماعی خارج پایه یا همان «جنگ شبکه های اجتماعی» بود. چهار قرارگاه جنگ سایبری با یک دسترسی بالا به شبکه های اجتماعی خارج پایه توسط آمریکا حمایت می شوند که همه تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور را بر طبق الگوهای شناختی در شبکه های اجتماعی رصد و پایش می کنند و موضوعاتی که به کار تولید یک حادثه امنیتی می خورد را دست آویز تحریک مردم قرار می دهند.
استراتژی «مقاومت فعال» استراتژی آمریکا را بی اثر کرد
جلالی اشاره کرد: اهدافی که آمریکا از این مدل جنگ جدید مقابل ایران دنبال می کرد در درجه نخست ایجاد نارضایتی بر اثر مشکلات اقتصادی و نهایتا تولید نارضایتی، آشوب و ناامنی بود تا ایران را مجبور به مذاکره تحت فشار دشمن و پذیرش شرایط آنها کند و در درجه دوم به دنبال تغییر نظام و براندازی بودند. آنچه سبب شد دسیسه و توطئه دشمنان باوجود همه زحمات و هزینه هایی که برای کشور داشت راه به جایی نبرد و تاب آوری ملت ایران را به جهانیان نمایش بگذارد استراتژی «مقاومت فعال» بود که مقام معظم رهبری نقشه راه آنرا برای ما ترسیم و ابلاغ کردند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل اظهار داشت: امروز ترامپ به تاریخ پیوسته است و هیچ کدام از اهدافش محقق نشده است هر چند در بعضی حوزه ها هم ما را به زحمت انداخت.
جلالی اشاره کرد: پاسخ کوبنده ما به اقدام دشمن مانند «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها» از طرف مجلس انقلابی که یک تصمیم و اراده ملی است سبب می شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا داشته باشیم. در حقیقت ما در آخرین عرصه درگیریمان با آمریکا هم توانستیم آنها را با مدل و الگوی خودشان شکست دهیم. البته در این حوزه کشور و مردم در حوزه اقتصادی متحمل سختی شد اما تجربه و تاریخ نشان داده است که هزینه تسلیم بیشتر از هزینه مقاومت است.
وی با اعلان اینکه البته در این راه ما نیز متحمل فشارهای ناشی از نتایج تحریم شدیم ولی با راهنمایی ها و تدابیر هوشمندانه رهبری هوشمندمان از این مسیر پرخطر گذشتیم، توضیح داد: بعد از ترور ناجوانمردانه و به شهادت رساندن سردار حاج سلیمانی این هوشمندی رهبر معظم انقلاب بود که از این تهدید یک فرصت ساخت و حاج قاسم را از یک شخص تبدیل به یک فرهنگ و مکتب کرد تا ادامه راه حاج قاسم به یک استراتژی نوین برای مبارزه انقلابیون امروز و فردا تبدیل گردد.
جلالی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع تغییر دولت در آمریکا اشاره نمود و اظهار داشت: پیش تر هم گفته بودیم که در استراتژی آمریکایی ها با آمدن بایدن تغییر جدی صورت نمی گیرد بلکه مساله تغییر تاکتیک است. شاید روش های بایدن متفاوت باشد ولی اهداف دشمن یکسان است و بایدن هم دشمن شماره یک ملت و نظام اسلامی است.
باید مراقب بازگشت پوچ آمریکا به برجام باشیم
جلالی با تاکید بر اینکه بایدن تلاش دارد فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند تبدیل کند، اضافه کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره فرمودند باید مراقب بازگشت پوچ و مخاطره آمیز آمریکا به برجام و حفظ تحریم ها باشیم و نکته اصلی برای ایران رفع تحریم ها بطور علمی است و نه فقط حفظ بدون محتوای برجام. امروز ما تجربه فاز اول برجام را داریم و نباید باردیگر فریب دشمنی مانند بایدن را بخوریم.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تلاش دارند تا با طرح موضوعاتی همچون بسط موضوعی برجام و اضافه شدن تعدادی از کشورها صحنه را پیچیده کنند، اضافه کرد: سه کشور اروپایی نیز همراه آمریکا در این پروژه هستند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه خوشبختانه امروز یک اجماع ملی درباب استراتژی مقابله و مواجهه با آمریکا در کشور پدید آمده است، اظهار داشت: اساسا سیاست فشار هوشمند بایدن نیز با راهبرد مقاومت فعال مقام معظم رهبری شکست خواهد خورد.منبع:

1399/11/20
21:41:49
0.0 / 5
1266
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , برجام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل