دبیر قرارگاه مركزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه:

كنار دولت به رفع مشكلات مردم كمك می نماییم

كنار دولت به رفع مشكلات مردم كمك می نماییم

به گزارش سیاسی دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات مردم با دولت همکاری می نماییم، اظهار داشت: ماموریت اصلی سپاه برقراری امنیت پایدار می باشد و در کنار این ماموریت مردم یاری و محرومیت زدایی را در سراسر کشور دنبال می کند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از سپاه نیوز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار سید ضیاءالدین حزنی مشاور فرمانده کل سپاه و دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه بامداد چهارشنبه در نشست خبری به تشریح عملکرد و کارکردهای این قرارگاه پرداخت.
دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه با تاکید بر این که ماموریت اصلی سپاه برقراری امنیت پایدار و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار این ماموریت مردم یاری و محرومیت زدایی را در سراسر کشور با اولویت مناطق حساس و صعب العبور دنبال می کند.
سردار حزنی اضافه کرد: در گذشته اقدامات محرومیت زدایی تا شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه ها انجام می شد اما بعد از تشکیل قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی، تمامی رده ها و نیروها در امر محرومیت زدایی مشارکت دارند و این قرارگاه هماهنگی بین آنان را دنبال می کند.
دبیرقرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه اثبات کارآمدی نظام، کمک به کاهش فقر و محرومیت، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و ارتقای سطح سلامت را همچون اهداف اقدامات قرارگاه محرومیت زدایی سپاه عنوان و اشاره کرد: این اقدامات در حوزه کارهای زود بازده، متوسط و ملی دسته بندی می شود.
وی با اعلان اینکه بیش از ۸۰ درصد طرح های قرارگاه محرومیت زدایی سپاه زودبازده و فاقد پیچیدگی فنی هستند اظهار داشت: بخش اعظمی از این طرح ها با کمک مردم بومی مناطق با اولویت نقاط مرزی مناطق دور افتاده و نقاط محروم و حساس اجرا می شود.
سردار حزنی با تاکید بر اینکه همیشه پرهیز از دید انتفاعی در اجرای طرح ها مورد توجه ما بوده است اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار دولت_ بعنوان مسوول رفع محرومیت زدایی در کشور_ قرار گرفته و به دولت در تحقق این ماموریت مهم کمک می نماید.
دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه اقدامات این قرارگاه را شامل تهیه جهیزیه برای نوعروسان جوان در مناطق محروم، ساخت مسکن مددجویی و مسکن معلولین، راه اندازی واحدهای آموزشی، مساجد، حوزه علمیه، خانه عالم و ساماندهی حاشیه شهرها عنوان و اظهار نمود: بنا داریم تمرکز خودرا در سال ۱۴۰۰ روی موضوعات آب و اشتغال قرار دهیم و نیازهای عمرانی و امنیت غذایی را در مناطق محروم مرتفع نماییم.
وی با اعلان اینکه در موضوع سلامت راه اندازی و مرمت خانه های بهداشت، غسالخانه ها، خدمات بهداشتی و حمام را به انجام می رسانیم اظهار داشت: ترمیم و مرمت قنات ها، چاه ها، راه اندازی سیستم های آبخیزداری، پرورش دام، راه اندازی استخر آبزیان و لایروبی انهار و راه اندازی و مرمت گلخانه ها از دیگر اقدامات محرومیت زدایی دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه می باشد.
دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت زدایی سپاه در آخر اشاره کرد: امروز تمامی فرماندهان نیروها، قرارگاه ها و سپاه های استانی ما در اقصی نقاط کشور در کنار ماموریت اصلی خود، محرومیت زدایی و مردم یاری را با نگاه و توجه ویژه دنبال می کنند.
منبع:

1399/11/08
23:35:40
0.0 / 5
1305
تگهای خبر: آموزش , ایران , خدمات , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل