همرزم سردار سلیمانی:

شهادت حاج قاسم استكبار جهانی را رسوا كرد

شهادت حاج قاسم استكبار جهانی را رسوا كرد

همرزم سردار شهید سلیمانی با اعلان اینکه آمریکا هزینه سنگینی بابت ترور حاج قاسم متحمل شد، اظهار داشت: حاج قاسم با شهادتش توانست استکبار جهانی و آمریکا را رسوا کند.


موسی الرضا امیری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اعلان اینکه آمریکا راهی جز ترور و به شهادت رساندن سردار سلیمانی نداشت، اظهار داشت: آمریکا آبرو و اقتدارش را در منطقه از دست داده بود و ناچار بود که از افغانستان و عراق و سوریه برود. در این شرایط کشوری که ادعای ابرقدرتی جهان را دارد خوب می دانست با بودن حاج قاسم به جایی نمی رسد.
وی ادامه داد: آمریکایی که سال ها خودرا داعیه دار حقوق بشر می داند و دم از حقوق بشر، دموکراسی و مردم می زند، همه اینها را زیرپا گذاشت و با ترور شهید سلیمانی حاضر شد با دست زدن به اقدام تروریستی، آبروی خودرا ببرد.
همرزم شهید سلیمانی، با اعلان اینکه آمریکا هزینه سنگینی بابت ترور حاج قاسم پرداخت، اظهار داشت: امروز بااینکه فقدان حاج قاسم داغ سنگینی به دل ما گذاشته است اما از نظر اعتباری اگر نگاه نماییم حضرت آقا فرمودند شهادت حاج قاسم یک ماموریت بود.
وی افزود: جز شهادت حاج قاسم چه چیزی می توانست استکبار جهانی را تا این حد رسوا کند و حکمت خدا و لیاقت و شایستگی این بنده خوب خدا بود که با شهادتش هم توانست یک کار نشدنی را انجام دهد. کاری که شهید سلیمانی کرد یک فرد با زنده ماندنش هم نمی توانست انجام دهد و بتواند دشمن را اینگونه رسوا کند.
رزمنده لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) افزود: اینها از الطاف خفیه الهی است که حاج قاسم نقش خوبی ایفا و خودرا جاودانه کرد و به قول حضرت آقا ایشان نه فقط قهرمان ملی بلکه قهرمان ملل در همه دنیا است و همه دنیا به او افتخار می کنند.
امیری با اشاره به نقش سردار شهید سلیمانی در تامین امنیت منطقه اظهار نمود: صادقانه ترین جمله را باید از دشمن شنید. وقتی ترامپ در کنگره آمریکا برای دفاع از عملکرد خود گفته بود هفت تریلیون هزینه کردیم و چیزی به دست نیاوردیم و عامل آن ژنرال سلیمانی بود؛ او با این جمله از خود دفاع کرد و این نه تعارف بود و نه اغراق.
وی با ذکر خاطره ای افزود: برای معالجه مدتی در خارج از کشور بودم. روزی به سلمانی رفتم و وقتی طرف فهمید ایرانی هستم پرده پشت سرم را کنار زد و عکس حاج قاسم پشت آن پرده بود. از او پرسیدم او را می شناسی گفت مگر می شود او را نشناخت. او ناجی اروپا است و اگر ایشان نبود معلوم نبود تروریست ها چه بر سر اروپا می آوردند و این مربوط به چند سال پیش از شهادت حاج قاسم است.
این جانباز ۷۰ درصد با بیان خاطره ای دیگر درباره سردار شهید سلیمانی اظهارکرد: در دانشگاه اراک برای سخنرانی دعوت شده بودم. درباره سردار سلیمانی کمی حرف زدم یکی از فرماندهان که در آن دانشگاه بود جملات مرا به سردار سلیمانی منتقل کرد. روزی در خیابان های کرمان خودرویی چراغ داد؛ رفتم داخل خودرو، سردار سلیمانی با نگاه خاص خود گفت چه کسی را باید ببینم که پا در کفش من نکنید؟ دست از سر من بردارید. گفتم اگر شما سلیمانی فرزند حسن خانی پای کسی که در کفش شما کرده را باید قلم کرد. اما اگر سردار سلیمانی هستید و عصاره ۲۰۰ هزار شهید، آیا حق نداریم از سرمایه خود حرف بزنیم؟ سرش را پایین انداخت و با اشک در چشمانش گفت دست کم دعا کنید شهید شوم پس از آن هرچه دوست دارید درباره من بگویید.
وی افزود: ایشان هر گاه کار مثبتی انجام می داد و به موفقیتی دست می یافت آن موفقیت را به دیگران نسبت می داد و خودرا معاف می کرد و این زهد و صداقت در ایشان بسیار قابل توجه بود. ندیدم کسی بتواند زودتر به ایشان سلام کند. با آنکه سرلشکر بود به ما احترام نظامی می داد.
امیری اظهار داشت: یکی از مسئولان روابط بین الملل روسیه در مصاحبه ای گفته بود اگر سلیمانی نبود داعش امروز در مسکو و تهران جولان می داد و آمار تلفات خیلی بالا می رفت. شرق و غرب به این مساله اذعان دارند و نقش حاج قاسم در تامین امنیت منطقه و جهان غیرقابل انکار است.
این همرزم شهید سلیمانی توکل و توسل به ائمه اطهار را از خصوصیات سردار سلیمانی عنوان و اشاره کرد: شهید سلیمانی با همین توکل و توسل و ارادت خاص به ائمه خصوصاً حضرت زینب (س) بر فضای تکفیری و رعب به وجود آمده توسط داعش غلبه کرد.
وی افزود: اولین بار که عازم ماموریت سوریه بود، پیشکسوتان جهاد را جمع کرد. گفت دعا کنید. به نمایندگی از همه شما به ماموریتی می روم و انتظار دارم افرادی که توانش را دارند، بیایند. خطر در کمین انقلاب است. بیایید و نگذارید رهبری در این موضع تنها بماند. گفت می رویم سوریه و منطقه را حفظ می نماییم. این رفتار حکایت از بینش قوی ایشان در تحلیل مسائل داشت و اگر این انگیزه و شجاعت نبود نمی شد گفت چه اتفاقی برای انقلاب و منطقه می افتاد.


1399/10/11
00:44:14
5.0 / 5
1485
تگهای خبر: آمریكا , اروپا , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل