فرماندهان ارتش:

نهاد مجلس نماد راستین مردم سالاری دینی است

نهاد مجلس نماد راستین مردم سالاری دینی است

فرماندهان ارتش در پیام های جداگانه با تبریك فرارسیدن دهم آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس و روز مجلس تاكید كردند: نهاد مقدس مجلس نماد راستین مردم سالاری دینی و ضامن حاكمیت قانون و مقوّم آزادی است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، در متن پیام دریادار حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش به مناسبت روز مجلس خطاب به رئیس مجلس آمده است: نهاد مقدس مجلس نماد راستین مردم سالاری دینی و ضامن حاکمیت قانون و مقوّم آزادی است که فراسوی تمامی کینه ها و توطئه بدخواهان و در توفان حوادث و در فراز و نشیب های عصر هیچگاه لحظه ای از رسالت الهی و صلابت آسمانی خویش عقب نشینی نکرده است.
در ادامه این پیام آمده است: این نهاد مردمی، ایران استبداد زده را از اعماق ظلمت و تاریکی اعصار بیرون کشید و به کانون پرتپش استقلال خواهی و عزت خواهی مبدّل ساخت و همچنان بر رسالت بی بدیل خویش استوار و با صلابت و ثابت قدم ایستاده است.
دریادار سیاری در این پیام فرارسیدن دهم آذرماه روز مجلس شورای اسلامی روز پاسداشت مجاهدت های روحانی برجسته و متعهد به اسلام و ملت، شهید آیت الله سیدحسن مدرس (رضی الله عنه) که ایستادگی او مقابل رژیم فاسد و قلدرمآب زمان به قامت یک کوه استوار بر سر دفاع از اصول دینی و حقوق ملت سبب شد تا امروز مجلس در رأس همه امور قرار گیرد را به رئیس مجلس و تمامی ادامه دهندگان راه آن عالم فرهیخته دوران، نمایندگان خانه ملت و مردم شریف و بصیر ایران اسلامی صمیمانه تبریک گفت.
مجلس عصاره اندیشه، تفکر و آرمان خواهی ملت است
در ادامه متن پیام سرتیپ نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش خطاب به رئیس مجلس آمده است: دهم آذرماه، یادآور شهادت «مدرس» مکتب استقلال طلبی و آزادی خواهی ملتی است که سال ها طعم تلخ استثمار فکری، مالی و معنوی را در ذائقه ملت خود احساس می کرد. عالمی نواندیش که مرزهای بین سیاست و دیانت را از میان برداشت و در راه تفکر سیاست برگرفته از دیانت، جان خود را فدای این آرمان گرانسنگ کرد.
در ادامه این پیام آمده است: امروز هم خوشبختانه در سایه شجره طیبه انقلاب امام (ره) و رهبری حکیمانه سیدی از سلاله سپیده دم، مجلس شورای اسلامی عصاره اندیشه، تفکر، تعهد و آرمان خواهی ملتی است که قریب به ۴۲ سال پیش با آرای "آری" خود، به زیاده خواهی دست اندازان به حرمت این سرزمین مقدس «نه» گفته اند.
مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ تیر سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده واحده ای، روز ۱۰ آذر ماه، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و دولتمرد متعهد آیت الله سید حسن مدرس را بعنوان روز مجلس نامگذاری کرد.


1399/09/10
22:51:28
5.0 / 5
1383
تگهای خبر: ارتش , ایران , شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل