رئیس بسیج:

تمركز این سازمان بر خدمت به محرومان و مستضعفین است

تمركز این سازمان بر خدمت به محرومان و مستضعفین است

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح كرد كه عمدتاً توجه و تمركز بسیج بر خدمت رسانی و عرضه خدمت به مردم محروم و مستضعفین است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، سردار سلیمانی چهارشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به تشریح این پرسش که «چقدر از ظرفیت بسیج بهره برده ایم؟» پرداخت.
وی با بیان اینکه بیشتر فعالیت ما در زمینه سازندگی و محرومیت زدایی در مناطق محروم است به ۱۰ هزار و ۸۹ پروژه ای که امسال در زمینه محرومیت زدایی منعقد شده، اشاره نمود.
سردار سلیمانی اظهار داشت: تا به امروز ۲۸۸۷ پروژه به بهره برداری رسیده و در ماه های گذشته هم بخشی از پروژه ها به بهره برداری رسیده است، پروژه ها بیشتر در ارتباط با راه روستایی، خانه بهداشت، مسجد، آبرسانی، مدرسه و یا اماکنی نظیر پل و سایر نیازهای زیرساختی است.
وی با بیان اینکه برای راه اندازی منازل مسکونی محرومان و کسانی که در کپر زندگی می کنند تمهیداتی اندیشیده شده است، اضافه کرد: این پروژه ها در سرتاسر کشور انجام می شود و بنابراین خدماتی به مناطق محروم و طبقه محروم عرضه می شود.
سردار سلیمانی در ادامه به خدمات بسیج در مدیریت ویروس کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: از آغاز شروع کرونا، بسیج با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مدیریت این ویروس وارد شد و نقش آفرینی تحسین برانگیزی در غربالگری، تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده، ویروس زدایی از اماکن و معابر، خدمت به بیماران کرونایی و کمک به تیم های درمان ایفا کرد.
او افزود: با عنایت به گستردگی بیماری کرونا، طرح تکمیلی مبارزه با این بیماری به نام شهید حاج قاسم سلیمانی تهیه و تفاهمنامه ای بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت امضاء شده است.
وی اضافه کرد: این طرح "مردم پایه" و "محله محور" است و در آن هر خانه یک پایگاه سلامت و مسجد، قرارگاه حافظان سلامت است.
سردار سلیمانی افزود: در قرارگاه حافظان سلامت، یک پزشک، ۴ پرستار و دست کم ۱۰ بهورز مستقر می شوند و ۲۵ هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهند.
او اظهار داشت: بر مبنای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی بیماریابی و آموزش کنترل ویروس انجام می شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: با آزمایش های سریع و تشخیص علایم بالینی، بیماران با آمبولانس و فقط با همراهی بهورزان به بیمارستان ها فرستاده می شوند و کسانی که علایم خفیف دارند در محل تعیین شده ای که امکانات خوبی برای آن فراهم می شود، قرنطینه می شوند.
او افزود: مدت اجرای این طرح ۴ ماه است و برای آن در استان ها قرارگاهی با حضور استاندار، رئیس علوم پزشکی استان و رئیس سپاه استان تشکیل و در شهرستان ها هم قرارگاهی با حضور فرماندار، مسؤلان بهداشت و درمان و فرمانده سپاه تشکیل می شود.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه با سامانه ۴۰۳۰، بیماریابی انجام می شود و بسیجیان به محل رجوع می کنند، اظهار داشت: در این طرح تأمین داروی مورد نیاز بیماران، مواد غذایی و دستگاههای اکسیژن ساز سیار پیشبینی شده است.
وی تصریح کرد: دستگاههای اکسیژن ساز سیار، تولید داخل است و موقت در اختیار بیماران قرار داده می شود.
سردار سلیمانی اضافه کرد: همینطور کسانی که از بیمارستان مرخص می شوند، در محل های قرنطینه کوچک در محله ها برای پاک شدن آنان از ویروس نگهداری می شوند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: بر مبنای هدف گذاری طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، نرخ تصاعدی مبتلایان نزولی و بیماری کنترل می شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تابحال بیشتر از ۱۰ میلیون بسته کمک معیشتی در چارچوب طرح کمک مؤمنانه در ۴ مرحله توزیع شده است، اضافه کرد: با شناسایی دقیق از خانواده های نیازمند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، این کمک ها به وسیله بسیج جمع آوری و میان نیازمندان توزیع شد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: فرهنگ کمک مؤمنانه نهادینه شده است و این حمایت ها تداوم خواهد داشت.
وی اضافه کرد: روز چهارشنبه ۵۰۰ هزار بسته کمک معیشتی توزیع شد که ۱۰۰ هزار بسته در ارتباط با استان خوزستان بود.
او در ادامه با اشاره به اینکه تابحال ۲۰ میلیون بسته مواد ضد عفونی و بهداشتی به وسیله بسیج توزیع شده است، اظهار داشت: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تابحال ۱۰ میلیون ماسک توزیع کرده ایم.
وی همینطور از تهیه و توزیع تعدادی زیادی تبلت، کیف و لوازم التحریر برای دانش آموزان اطلاع داد و اضافه کرد: ۱۰ هزار جهیزیه برای کمک به ازدواج جوانان پیشبینی کرده ایم که تابحال ۴۴ هزار جهیزیه تهیه و توزیع شده و بقیه هم تا نیمه ماه شعبان با کمک خیرین تأمین می شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار داشت: در حوزه فرهنگی، بسیج یکی از گسترده ترین شبکه های فعال در کشور است و در مراکز استان ها مراکز آفرینش های هنری را بوجود آورده ایم که نمونه تولیدات آنها از صدا و سیما پخش می شود.
وی همینطور ضمن اشاره به برنامه های تولیدی بنیاد روایت فتح بسیج اضافه کرد: سالانه صدها عنوان کتاب دفاع مقدس با هزاران تیراژ را منتشر می نماییم.
سردار سلیمانی اظهار داشت: در گام دوم انقلاب اسلامی هدف، تمدن سازی و محور تمدن سازی فرهنگ و هنر است و بسیج در اینباره فعالیت خوبی دارد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با تاکید براینکه جوانان بسیجی ظرفیت های بسیاری برای محصولات فرهنگی دارند، اضافه کرد: البته در مقابل نیازی که در کشور وجود دارد این فعالیت ها کم است.
وی تصریح کرد: بسیج، تشکیلات سازمانی نیست و بسیجیان مردم هستند و اگر امروز ملت ایران در مقابل آمریکا ایستاده، نشان دهنده بسیجی بودن این ملت است.
سردار سلیمانی ضمن اشاره به اینکه نباید بسیج را از مردم جدا نماییم و درِ بسیج به روی هیچکس بسته نیست، اظهار داشت: تفکر بسیج القائی نیست و بسیج بعنوان تشکیلات مردمی صاحب تفکر، اندیشه و راهبرد و روش است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه به پشتیبانی از طرح های دانش بنیان اشاره نمود و اضافه کرد: از همه طرح های دانش بنیان حمایت می نماییم و الان ۱۰ طرح اساسی برای جهش تولید با وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت مطرح کرده ایم.
او اظهار داشت: همچون این طرح ها، جهش تولید در محصولات راهبردی کشاورزی مانند گندم، جو، کلزا و... است که بر مبنای آن مهندسان بسیجی در کنار کشاورزان به ارتقای بهره وری آنان کمک می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مردمی بودن بسیج اشاره نمود و اضافه کرد: بسیج، تشکیلاتی مردمی دارای بصیرت سیاسی قوی است اما سیاست زده نیست و زیر چتر گروه و دسته بندی ها قرار نمی گیرد.
سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ۲۱ میلیون بسیجی داریم که با همه سلیقه و نگاه ها در بسیج فعالیت می نمایند، اظهار داشت: در سرتاسر کشور برای بالا بردن سواد رسانه ای در فضای مجازی ظرفیت خوبی داریم.
وی در ادامه به حضور جوانان در بسیج اشاره نمود و با تاکید براینکه بسیج بدون جوان معنا ندارد، اضافه کرد: جوانان محور تحرک بسیج هستند، در طرح کمک های مؤمنانه ۸۰ درصد جوانان فعالند و در گروه های جهادی و پایگاه های بسیج ۹۰ درصد جوانان حضور دارند.
سردار سلیمانی همینطور درباره پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به بسیجیان اظهار داشت: بسیجیان باید دین خویش را به این پیام اداء و با تلاش و مجاهدت شبانه روزی تعابیر رهبر معظم انقلاب را عینیت بخشند.
وی در انتها خاطرنشان کرد: بسیج تحت فرمان رهبر معظم انقلاب در مواجهه با چالش های اساسی به میدان می آید و نقش آفرینی می کند تا تهدیدات تبدیل به فرصت شود.منبع:

1399/09/07
13:23:27
5.0 / 5
1459
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , ایران , تمدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل