مسابقه ملی طراحی هواگردهای عمود پرواز

مسابقه ملی طراحی هواگردهای عمود پرواز

هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی با مشاركت دانشگاه ها و صنایع، در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار می گردد.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، هماورد ملّی توسعه در فناوری صنعت هوایی با شعار جهاد علمی، جهش فناوری و با ابتکار و حمایت مادی و معنوی سازمان صنایع هوایی و همکاری انجمن هوافضا و مشارکت دانشگاه های کشور برگزار می شود.
سرتیپ دوم افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع هدف از برگزاری این هماورد را ارتقاء صنعت هوایی کشور در تعامل علمی و فنی با دانشگاه ها، ایجاد روحیه خودباوری در دانشجویان و فارغ التحصیلان و همینطور کشف استعدادهای فنی مهندسی در حوزه های هوافضا از میان دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان نمود.
وی برگزاری هماورد ملّی توسعه با مبحث طراحی هواگردهای عمود پرواز را فرصتی مناسب برای به کارگیری پایدار ظرفیت های مستعد داخلی در صنعت هوایی دانست و اضافه کرد: مسأله مطرح شده در این هماورد منطبق بر علم روز دنیا بوده و به RFP درخواست برای پیشنهاد عرضه شده، پاسخ داده خواهد شد.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: با عنایت به شناسایی چالش ها و گلوگاه ها در تمامی بخش های تخصصی، در مسابقات آینده، غیر از رشته هوافضا، سایر رشته های مهندسی نظیر مهندسی مکانیک، برق، مواد و متالورژی و... هم به حل چالش های هر حوزه خواهد پرداخت.
خواجه فرد اولویت استخدام، کسر از خدمت وظیفه و آموزش های تخصصی مجانی حین برگزاری و جوایز متنوع و نقدی را از خصوصیت های این مسابقات برشمرد و اظهار داشت: انگیزه های تشویقی در این مسابقات، هماورد ملّی توسعه را به طرحی جذاب در بین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تبدیل می کند.
وی از اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی دعوت بعمل آورد تا با مشارکت در این هماورد ملّی، علاوه بر بهره مندی از جوایز پرارزش مادی و معنوی در نظر گرفته شده، باعث اعتلای هرچه بیشتر صنعت هوایی کشور شوند.
علاقه مندان می توانند با رفتن به پایگاه اطلاع رسانی www.aiodc.ir و تماس با شماره ۶۶۰۷۸۱۷۴ اطلاعات لازم درمورد این هماورد را کسب کنند.منبع:

1399/06/27
19:23:48
5.0 / 5
1968
تگهای خبر: آموزش , تخصص , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل