پدافند غیرعامل و بسیج در صیانت از زیرساخت ها همكاری راهبردی دارند

پدافند غیرعامل و بسیج در صیانت از زیرساخت ها همكاری راهبردی دارند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور اظهار داشت: سازمان پدافند غیرعامل و بسیج در «صیانت از زیرساخت ها» و «حفاظت از مردم» همكاری راهبردی خودرا تقویت می كنند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا از سازمان پدافند غیرعامل کشور، تفاهم نامه راهبردی همکاری مشترک سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان بسیج مستضعفین از طرف سردار غلامرضا جلالی و سردار غلامرضا سلیمانی با حضور تعدادی از معاونین و مدیران دو سازمان به امضا رسید.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه با تبیین ماموریت های سازمان پدافند غیرعامل کشور برای ارتقای تاب آوری کشور و پایداری ملی اظهارداشت: سه ماموریت کلان از طرف مقام معظم رهبری به سازمان پدافند غیرعامل کشور محول شده است.
جلالی حفاظت و صیانت از زیرساخت های کشور و حفظ تداوم کارکردهای آن، حفاظت و صیانت از مردم در حوزه دفاع غیرنظامی و مردم محور است و پاسخ غیرعامل را سه ماموریت سازمان پدافند غیر عامل عنوان نمود.
وی با اعلان اینکه در اساسنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است وظایف سازمان های مختلف و بخش های دولتی و نظامی در رابطه با پدافند غیرعامل تعیین تکلیف شده است، اشاره کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور مطالبات مقام معظم رهبری را در چارچوب اجرای برنامه های مشترک با سازمان ها و نهادها مورد پیگیری قرار داده است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اشاره کرد: خیلی از کارهای سازمان پدافند غیرعامل کشور و سازمان بسیج مستضعفین مشترک بوده و با یکدیگر همپوشانی دارد. از همین رو خیلی از این ماموریت ها در چارچوب برنامه های مشترک همکاری قابل تعریف است.
جلالی اظهار داشت: بسیج ظرفیتی بی بدیل و سازمان یافته در کشور است که در تمام شرایط حساس و بحرانی کشور نقش آفرینی می کنند و می توان این ظرفیت را در امتداد نهادینه کردن رویکردهای پدافند غیرعامل کشور در ارکان و بخش های مختلف کشور به کار گرفت.
وی با اشاره به ساختار کمیته دائمی پدافند غیرعامل کشور یادآورشد: در این کمیته غیر از رئیس ستادکل نیروهای مسلح و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سه تن از وزیران دولت و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و یکی از معاونان ستادکل نیروی مسلح عضویت دارند.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل یادآورشد: در اساسنامه جدید شورای عالی پدافند غیرعامل پیشنهاد عضویت رئیس سازمان بسیج مستضعفین را مطرح کرده ایم.


1399/05/21
14:28:47
5.0 / 5
2084
تگهای خبر: سازمان , شورا , كشور , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل