از انقلاب تا انقلاب

از انقلاب تا انقلاب

سیاسی: به گزارش سیاسی، در مقابل مسجد الرسول(ص) نازی آباد ایستاده ام. هیچ تشریفات معمول برای تشییع پیکر یادگاران جنگ به چشم نمی خورد. چهره های آشنای زیادی را میبینم که به رغم غبار سال های طولانی همچنان با داستان هایشان قابل تشخیص هستند.تقریبا بیشتر انقلابی های قدیمی جنوب شهر جمع آمده اند. برخی از سربازان قدیمی بی نشان و بچه محل های با معرفت جنوب شهر از نسل های مختلف حضور دارند. احساس می کنم همچنین که تابوت پیکر زنده یاد صنیع خانی حرکت می کند، در اینروزها آدمیت و منش این گونه انسانها در هیاهوی سیاست زدگی توسط مدعیان پر سر و صدای امروزتشییع می شود.

و اینچنین می شود که به مرور نه فقط جسمها بلکه اصول، منش و رفتار نمادهای انقلاب و جنگ که پل ها، اتوبان ها و خیابان ها به نام آنهاست، به شهادت می رسد؛

انقلابی گری و انقلابی از آن مفاهیمی است که بسیار تطور یافته و کارکردهای آن در هر دوره و به هر مناسبتی متفاوت شده است. نگاه کنید به گستره مفهومی: زمانی مبارزان با شاه، به زندان رفته ها و فداکاران در جنگ انقلابی نامیده می شدند. تا همین چند روز پیش که از جانب یک مقام وزارت کشور، اخراج کنندگان اساتید و فروبستن صداها حرکت انقلابی تلقی شد و رسیدیم به زمانیکه فرد انقلابی کسی است که دیگر نه به واسطه داشتن یک آرمان و تلاشی داوطلبانه، بلکه در شکلی کاریکاتوری با جلوه نمایی در انواع مناسک و کنش های سلبی از حذف و تخریب دیگران عمل می کند.

خیلی وقتها دلم برای مفهوم انقلاب می سوزد. متاسفانه در سال های اخیر از جانب دو جریان به ظاهر مخالف اما با عملکردی مشترک، افراد و نمادهای انقلابی بشدت مورد تهاجم قرار گرفتند و هر دو روایت های جعلی را ارائه کردند و اتفاقا مفهوم انقلابی در بین نسل های جدید ترور مفهومی شد.

از یک سو جریان هایی که اصل انقلاب و تغییرات ناشی از آنرا هدف قرار داده اند، از افراد انقلابی، تصویری خشن، کم دانش و مواردی از این قبیل بازنمایی کردند و تلاش نمودند تا از میان همه بچه های مهربان و فداکار انقلابی تصویری غلط برای نسل های امروز ارائه نمایند.

از سوی دیگر در داخل هم جریانی بخصوص در رسانه های رسمی، افرادی را بعنوان نماد انقلابی مطرح می کنند که فقط چهرهایی شبیه به چهاردهه قبلی ها دارند؛اما زیاده گو، منفعت جوی سیاسی، پرخاشگر و سطحی نگر هستند.

در این میان بخشی از انقلابی ها و رزمندگان روز گذشته که صدای تحولات اجتماعی را به درستی می شنیدند و در کنار نسلهای جدید قرار گرفتند، به طور عجیبی آرم آرام حذف شدند و عده ای که نه در انقلاب بودند و نه در فداکاری های انقلاب و جنگ تحمیلی، انقلابیونی شدند مطالبه گر با جریمه دیرکرد.

و اینچنین مفهوم انقلاب قربانی می شود....

*سخنگوی دولت دوازدهم

۲۷۲۷منبع:

1402/06/10
18:32:34
5.0 / 5
434
تگهای خبر: دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل