درگیری بین نیروی انتظامی با تیم منافقین در منطقه پنج تهران به روایت آیت الله هاشمی

درگیری بین نیروی انتظامی با تیم منافقین در منطقه پنج تهران به روایت آیت الله هاشمی

سیاسی: به گزارش سیاسی، روزنامه شرق خاطرات مرحوم آیت الله هاشمی در هفتم شهریور ماه سال 1379 را بازخوانی کرده است.خاطرات سال ۱۳۷۹ هاشمی رفسنجانی روایت دست اول از سالی پرالتهاب و پرحادثه است. هاشمی رفسنجانی روز هفتم شهریور روایتی از جلسه با اعضای خبرگان رهبری در مورد آئین نامه داخلی این مجلس را مطرح کرده است. در جریان این جلسه صحبت های گوناگونی در مورد دوم خردادی ها و دولت سید محمد خاتمی مطرح شده که اغلب در انتقاد و مخالفت با دولت می باشد.

متن کامل خاطرات هاشمی رفسنجانی را می خوانید.

تا ظهر بحث [مجلس] خبرگان، درباره‌ی آئین نامه [داخلی] بود. در تنفس، با آقای [عباس واعظ] طبسی [نماینده استان خراسان در مجلس خبرگان و تولیت آستان قدس رضوی] مذاکره کردم؛ مبتلا به درد شدید کمرند و طاقت ماندن در جلسه را ندارند. مذاکراتی را که در مشهد با رهبری در مورد انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته اند، تعریف کردند. ظهر تا ساعت چهار بعدازظهر، در دفترم کارها را انجام دادم. عصر تا مغرب، جلسه [مجلس] خبرگان، بحث آزاد داشت. تعدادی از نمایندگان سخنرانی کردند؛ اکثراً در انتقاد از اعمال دولت آقای [سیدمحمد] خاتمی و دوم خردادی ها و دو نفر هم در تأیید عملکرد آقای خاتمی حرف زدند.

شب، خبرگان میهمان من در دفتر مجمع [تشخیص مصلحت نظام] بودند. آیت الله [علی] مشکینی، [رئیس مجلس خبرگان] و آیت الله [محمد] یزدی، صحبت های کوتاهی کردند و به سوءعملکرد برخی از دوم خردادی ها در مخالفت با ارزش های دینی، معترض بودند. من هم درباره‌ی لزوم وحدت ملی و پرهیز از تفرقه نیروهای وفادار به انقلاب، گستاخی ضدانقلاب و دولت های خارجی و منافقین -با اشاره به آثار شوم حوادث خرم آباد- صحبت کردم.

امروز در بروجرد و پل دختر، به اتوبوس های حامل اعضای [دفتر] تحکیم [وحدت] که از سمینار مراجعت می کرده اند، حمله شده و جمعی مجروح شده اند. دیشب در حوادث خرم آباد، یک درجه دار از نیروی انتظامی [اردشیر کرمی] شهید شده و جمعی مجروح و جمعی هم بازداشت شده اند. فردا مقرر است در خرم آباد جنازه شهید تشییع شود. آقای فاضل لاریجانی آمد و گفت، در اجلاس تحکیمی ها، صحبت از مسلح شدن در مقابل نظام شده است و برخی از مسؤلان دولتی، در جریان اقدامات آنها سهیم هستند.

دیشب پنج گلوله خمپاره، توسط منافقین به یک پادگان ارتش برخورد کرده است. امروز هم درگیری بین نیروی انتظامی با تیمی از منافقین، در منطقه پنج شهرداری [تهران] اتفاق افتاده و یک نفر شهید شده است.

بیشتر بخوانید:
برشی از خاطرات هاشمی /محسن رضایی ضد اصلاحات/ ادامه سیاست برخورد با مطبوعات

برشی از خاطرات هاشمی / ابراز نگرانی دری نجف آبادی از گفته های بعضی در مورد ایشان در مورد قتل های زنجیره ای و احتمال مطرح شدن در دادگاه


۲۷۲۱۷منبع:

1402/06/08
06:44:18
5.0 / 5
365
تگهای خبر: ارتش , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل