نماینده مجلس:

حکم آزاده صمدی عالی بود

حکم آزاده صمدی عالی بود

سیاسی: به گزارش سیاسی، جماران نوشت: بهروز محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به جماران اظهار داشت: سلبریتی ها باید مراقبت کنند و مثل خانم صمدی که بتازگی برای ایشان رای صادر کردند، این حکم عالی است. به اعتقاد من این مدل احکام را باید قضات بدهند که سلبریتی ها دیگر به ذهنشان نزند که خلاف آرمان های یک ملت حرکت کنند.ون های امنیت اخلاقی بتازگی باردیگر در سطح شهر آغاز به فعالیت نموده اند، اما این دفعه برنامه اصلی ماموران، «تذکر» است.

در این راستا سخنگوی فراجا گفته است: «پلیس در پی مطالبات مردمی و خواستگاه گروه ها و نهادهای مختلف اجتماعی و همین طور تاکید ریاست جمهور و قوه قضائیه در قالب قانون بمنظور بسط و گسترش امنیت عمومی و تحکیم بنیان خانواده ضمن تقدیر و تشکر از قاطبه دختران و بانوان کشور عزیزمان ایران که با رعایت هنجارهای اجتماعی و پوشش متعارف بر آرامش روانی جامعه کمک می کنند، از امروز با استقرار گشت های خودرویی و پیاده در سراسر کشور ضمن انجام ماموریت های گوناگون پلیسی ناگزیر با آن دسته از کسانی که متأسفانه بدون توجه به تبعات و عواقب پوششِ خارج از عرف همچنان بر هنجارشکنی خود اصرار دارند، ضمن انذار و تذکر در صورت عدم تمکین از دستورات پلیس برخورد قانونی و آنان را به دستگاه قضائی معرفی خواهد کرد».

در این باره بهروز محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم خراسان رضوی (جغتای / جوین / سبزوار) اظهار داشت: بی حجابی حرام سیاسی و شرعی است. از لحاظ قانونی جمهوری اسلامی تا آن زمان که قانون حجاب را پذیرفته است، همه باید آنرا اجرا کنند. قانون مجازات اسلامی برای بی حجابی مجازات تعریف کرده است. البته آن چه در کشور اتفاق میفتد حجاب واقعی نیست، بلکه حداقل پوششی است که نظام از افراد می خواهد. مقام معظم رهبری به صراحت و بدون هیچ رودربایستی و نگاه عوام فریبانه مستقیما و دقیق ایشان فرمودند، بی حجابی حرام سیاسی و شرعی است. تکلیف ما بطورکامل روشن بوده و من معتقدم آن چه امروز به عنوان شروع بی حجابی و بدن نمایی در کشور شروع شده، انتهای آن در غرب دیده شده است.

وی افزود: در غرب مشاهده می کنید که خانواده به نابودی کشیده شده است؛ امروز انتهای آن در گروه ها و جریان ها مختلف اجتماعی دیده می شود و کرامت زن به شدت لگدمال و جایگاه، کرامت، نگاه، اخلاق و توانمندی های زن بطورکامل نادیده گرفته شده است و این انتهای راهی است که امروز اگر نظام امروز با این قضیه بخواهد با مسامحه برخورد کند اضمحلال خانواده ها سرعت خواهد گرفت؛ گو اینکه امروز شرایط نامساعدی داریم، به این خاطر است که افراد آن قیودی که باید داشته باشند را ندارند و و عده ای از سیاسیون پشت قضیه می آیند و از آنها حمایت می کنند و یا حداقل حکومت را دعوت به تساهل می کنند.


حجاب شرعی تعریف دارد و مشخص است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اعلان اینکه امروز حداقل پوششی که در کشور اتفاق می افتد حجاب نیست، اظهار داشت: حجاب شرعی تعریف دارد و مشخص است باید در چه وضعیتی باشد. نظام با سیاست تساهلی پیش می رود. من معتقدم در جمهوری اسلامی به غایت سیاست تساهلی حاکم است و نسبت به افراد آزادی هایی داده شده است. در محیط های بسته و محیط های خصوصی بطورکامل آزادی به افراد داده شده است و پس سرکشی به محوطه های بسته و خصوصی نمی کند، اما اگر بخواهد ابعاد اجتماعی پیدا کند، مجلس و آرمان امام به شدت مخالف است. آقایان مصاحبه ی آن خانمی که در زمان حیات امام گفته بود الگوی من هنرپیشه خانم خارجی است را به یاد دارند که امام به شدت عکس العمل نشان داد؛ ایشان نسبت به احکام بسیار حساس بود.

نماینده مردم خراسان رضوی افزود: من معتقدم اگر نظام جمهوری اسلامی بخواهد در راه خود موفق باشد باید نسبت به احکام در تمام امور به ویژه در مبارزه با فساد با شدت بیش از مسأله حجاب و شفافیت در دستور کار قرار بگیرد. امام معیار و مقیاس است و امروز جانشین ایشان مقام معظم رهبری معیار حرکت ما است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در وضعیت فعلی جامعه آغاز به کار گشت ارشاد مناسب است؟ اظهار داشت: در هر حال یک طرف مغایر با قانون عمل می کند. اساسا با روش های ارشادی مناسب این کار را انجام دهند و مشکلی وجود ندارد؛ چون مغایر با قانون است و این تخلف شمرده می شود. اساسا با شیوه های مدرن و دوربین های هوشمند که وجود دارد افراد را به دادگاه فرا بخوانند و از آنها بخواهند از این مسیر نادرستی که دشمن پشت آنست و تمام دشمنان ملت ایران که منافع ایران را همیشه به خطر انداختند با آنها همراهی نکنند.

محبی در پاسخ به این پرسش که آیا قبول دارید در برخورد با هنرپیشه های زن تحقیر انجام شده است؟ اضافه کرد: اتفاقاتی که در فرانسه افتاد و یک نفر با تیر مستقیم پلیس کشته شد، چند از هنرپیشگان با آن گستردگی در دنیا عکس العمل داشتند؟ در همین مجلس برای مهسا امینی نمایندگان ۴ ساعت و نیم فیلم را از ابتدا تا آخر دیدند تا اگر کوچکترین اهانت و برخوردی شده با پلیس برخوردند کنند، اما این اتفاق نیفتاده بود. فرد بهر دلیلی چون استرس و بیماری از دنیا رفت. اما تا چه اندازه سلبریتی های عالم موضع گرفتند؟ آیا این برای فرانسه اتفاق میفتد؟! به آن صورت که مجلس آمریکا با تیک تاک برخورد کرد، آیا دنیا موضع گرفت؟! این ها مسائل درونی هر کشوری است که خود مسائل خودرا حل می کنند.


حکم آزاده صمدی عالی بود
وی تصریح کرد: سلبریتی ها باید مراقبت کنند و مثل خانم صمدی که بتازگی برای ایشان رای صادر کردند، این حکم عالی است. به اعتقاد من این مدل احکام را باید قضات بدهند که سلبریتی ها دیگر به ذهنشان نزند که خلاف آرمان های یک ملت حرکت کنند.


ما نمی توانیم مجلس را متهم نماییم که نیازهای مردم را رها کرده است
محبی در واکنش به این انتقاد که گفته می شود مجلس از بحث معیشت دور شده است، اظهار داشت: مجلس یازدهم ۱۰۶ قانون ابلاغیه دارد کدام مربوط به حجاب است؟ هیچ کدام. و همه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و جهانی است و تمام این ها طبق آمار است و ما نمی توانیم مجلس را متهم نماییم که نیازهای مردم را رها کرده است! اگر در عرصه اجرا اشکالات و مشکلاتی وجود دارد ما قبول داریم. دولت باید ریلی را که ما به وجود آوردیم را پیش ببرد اما این که مجلس را متهم کنند به این که حجاب را برجسته کرده به هیچ عنوان درست نیست.بیشتر بخوانید:
«لت و کوب» گفتمانی شریعتمداری کارساز شد/ توضیحات معاونت زنان ریاست جمهوری درباره ی گشت حجاب و دستور رییس جمهور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: لایحه حجاب ۶۷ ماده دارد/ وقتی دوربین و فناوری وجود دارد نیازی به گشت ارشاد نیست
۲۱۶۲۱۷منبع:

1402/05/01
10:39:32
5.0 / 5
385
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برنامه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل