پیرهادی:

باید در راستای رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام کرد

باید در راستای رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام کرد

سیاسی: به گزارش سیاسی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نهادهایی مانند وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، وزارت کشور و... می توانند در جهت رفع مشکل افراد طیف اوتیسم اقدام نمایند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار داشت: با تشخیص زود هنگام اختلال طیف اوتیسم که یکی از اشکالات اساسی آن در برقراری ارتباط و تعاملات اجتماعی و ارتباطات کلامی و غیر کلامی است، می توان تا حد زیادی مشکلات را کم کرد و اساسا این فرزندان رشد بهتری خواهند داشت.
وی ادامه داد: اساسا نهادهایی مانند وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی، وزارت کشور و... می توانند در راستای رفع اشکال افراد طیف اوتیسم اقدام نمایند که اختلال زندگی یک درصد جمعیت جهان برطرف شود.
وی اشاره کرد: افزایش عزت نفس و کاهش اضطراب و جلوگیری از افسردگی این عزیزان یکی از اقدامات بسیار مهمی است که باید صورت گیرد. کارهایی از جنس آموزش و امیدبخشی بسیار لازم است تا هم این عزیزان و هم خانواده آنان توانمند شوند.
پیرهادی افزود: در امتداد توسعه کمی و کیفی مراکز توانمندسازی امروز شاهد کلنگ زنی نخستین مرکز توانبخشی طیف اوتیسم بودیم تا کمک شایانی به بسیاری از خانواده ها کند. باید در هر پهنه شهر تهران یک مجموعه این چنینی برای مساعدت با خانواده ها وجود داشته باشد چونکه خانواده های این عزیزان سختی های زیادی متحمل می شوند و موظف هستیم هر کمکی می توانیم انجام دهیم.
به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا همزمان با برگزاری این همایش، مراسم کلنگ زنی شروع به کار ساخت مرکز جامع اوتیسم در منطقه ۲۲ تهران صورت گرفت.1402/02/16
13:43:04
5.0 / 5
359
تگهای خبر: آموزش , ایران , سازمان , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل