رئیس كل دادگستری فارس:

تشکیل پرونده قضایی ضد ۱۰ مدیر سابق و فعلی استان فارس

تشکیل پرونده قضایی ضد ۱۰ مدیر سابق و فعلی استان فارس

سیاسی: به گزارش سیاسی، فارس رئیس کل دادگستری فارس اظهار داشت: در جهت اجرای اقدامات دستگاه قضایی در حوزه مقابله با فساد، پرونده ترک فعل، قصور و تقصیر ضد 10 مدیر فعلی و سابق این استان طی سال قبل تشکیل شده است.


حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی شنبه ۲۶ فروردین با اعلان اینکه تمامی پرونده های تشکیل شده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز منجر به صدور قرار جلب به دادسرای شده است، به خبرنگاران اظهار داشت: در ۴ پرونده با پیگیری سازمان بازرسی کل کشور و سایر پرونده ها طبق گزارش ضابط و شکایت شاکی خصوصی تشکیل شده است.
وی به اتهامات مطرح در این پرونده ها اشاره و اشاره کرد: اتهامات مالی، تحصیل مال بوسیله نامشروع، گرفتن وجوه بر خلاف قانون، رعایت نکردن اصول ایمنی و تصدی بیش از یک شغل، موضوعات پرونده های مذکور بوده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به این که مبارزه با فساد یکی از محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است، اظهار داشت: مبارزه قاطع با فساد جزء لاینفک و از وظایف مهم دستگاه قضایی است و این روند در دادگستری فارس با تشکیل شعب ویژه رسیدگی به این دسته از جرائم در دادسرا، محاکم عمومی و انقلاب و تجدیدنظر استان و همین طور برنامه های مدون نظارتی با جدیت ادامه دنبال می شود.
موسوی بر نظارت دقیق رییس و مسئولان قضایی استان و قضات در قالب قوانین نظارتی و رعایت ضوابط اداری تاکید و افزود: اجرای دقیق دستورالعمل ها و بخشنامه ها و سفارش های ریاست معظم قوه قضائیه درباب شناسایی گلوگاه های فسادزا، مبارزه قاطعانه و قانونی با فساد و ضرورت رسیدگی بموقع به این قبیل پرونده ها بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.
رییس کل دادگستری استان فارس اشاره کرد: با اتمام رسیدگی ها و قطعیت آرای صادره، در صورت تطبیق پرونده های مربوط به مدیران سابق و فعلی این استان با ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی جزییات پرونده ها اطلاع رسانی خواهد شد.1402/01/26
15:00:04
5.0 / 5
532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل