فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد

افزایش تعداد کشورها و شناورهای شرکت کننده در رزمایش ۲۰۲۴

افزایش تعداد کشورها و شناورهای شرکت کننده در رزمایش ۲۰۲۴

سیاسی: به گزارش سیاسی، فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: هماهنگی های بسیار خوبی میان یگان های شرکت کننده در رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۳ وجود داشت و تمرینات و تاکتیک هایی که پیشبینی شده بود به نحو احسن و بهترین شکل ممکن انجام شد.


به گزارش سیاسی به نقل از ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در انتها رزمایش مرکب کمربند دریایی ایران، چین و روسیه ۲۰۲۳ و در جمع خبرنگاران عنوان کرد: به لطف خداوند رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران ۲۰۲۳ با تعداد یگان های بیشتری در حوزه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همینطور نیروی دریایی چین و روسیه از نظر تعداد و ترکیب و تجهیزات برگزار شد.
وی افزود: اگر بخواهیم جمع بندی از این رزمایش داشته باشیم، باید بگوییم که بحمدالله نیروی دریایی هر سه کشور توانستند با یک زبان مشترک در دریا به یک بلوغ کامل برسند و از نظر ارتباطی هیچگونه مشکلی در روند رزمایش وجود نداشت همینطور از زبان تاکتیکی هم که نقطه بسیار مهمی است هماهنگی بسیار خوبی میان یگان های شرکت کننده در این رزمایش بود و تمرینات و تاکتیک هایی که پیشبینی شده بود به نحو احسن و به بهترین شکل ممکن انجام شد.
وی تصریح کرد: عملکرد درست و بسیار دقیق نیروی دریایی ارتش و نیروی دریایی سپاه در این رزمایش، نشان داده است که آموزش ها در نیروهای مسلح همچون ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاملاً متناسب با شرایط بین المللی است و حضور آنها در عرصه بین المللی با زبانی است که همه متوجه می شوند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن اشاره به پیشرفت های کشور در حوزه دریا، خاطرنشان کرد: همکاری صنایع دفاعی کشور با جوانان و شرکتهای دانش بنیان سبب شده که این بلوغ صنعتی در عرصه دریایی برای کشور ما به فضل الهی اتفاق بیفتد و سبب شده تسلیحات و تجهیزاتی در کلاس جهانی داشته باشیم.
وی افزود: بحث اصلی در این رزمایش تمرین برقراری امنیت دریایی و ایمنی دریانوردان است که همه تمرینات این حوزه با استفاده از تجهیزات شناوری پیشرفته و بخصوص مرکز امنیت بین المللی که در کنارک مستقر است به خوبی توانست نقش خویش را در این رزمایش ایفا کند و الحمدلله به نحو بسیار شایسته ای آنچه که ما انتظار داشتیم در این رزمایش انجام شد.
وی ضمن اشاره به نقش برگزاری این رزمایش ها در امنیت منطقه و جهان اظهار داشت: در این چند روزی که رزمایش در منطقه برگزار شد سطح امنیتی منطقی به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا کرد و ما شاهد هیچ واحد غیرموجهی در این منطقه نبودیم و شناورهای بیگانه ای که گاهی در منطقه حضور غیر موجه داشتند را مشاهده نکردیم. امروز ایران، چین و روسیه بعنوان کشورهای قدرتمند دریایی در چارچوب اصل برابری و احترام متقابل در صحنه عملیاتی حضور پیدا کردند و لا برگزاری این رزمایش توانستند امنیت دریایی را به منطقه بلکه به جهان و تجارت جهانی هدیه کنند.
ایرانی در پاسخ به سوالی در مورد این که آیا در سالهای آینده کشورهای دیگری هم به رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی در شمال اقیانوس هند اضافه خواهند شد، هم اظهار داشت: ما از سال قبل هدف گذاری کرده بودیم و از کشورهای دوست و هم پیمان جهت شرکت در این رزمایش دعوت کرده بودیم که کشورهایی برای این رزمایش ناظر فرستاده بودند و این به آن معناست که این کشورها در سالهای بعدی در این رزمایش یگان خواهند داشت اما پیشبینی ما اینست که میزان کشور ها و شناور های شرکت کننده در این رزمایش بیشتر خواهد شد بخصوص این که به لطف تلاشهای فرزندان نظام اسلامی، امنیت دریایی در منطقه حاصل شده است و همسایگان ما هم این تفاوت ها را حس کرده اند و امروز می دانند که چه کشوری خیرخواه و برادر آن هاست.
وی ادامه داد: پیشبینی ما اینست که رزمایش مرکب امنیت دریایی ۲۰۲۴ با عِده و عُده بیشتر و با تنوع تجهیزات بیشتری و در سطح بالاتری برگزار می شود.1401/12/27
16:51:10
5.0 / 5
377
تگهای خبر: آموزش , ارتش , ایران , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل