سردار تنگسیری خبر داد

سرعت 3 برابری شناورهای سپاه نسبت به شناورهای آمریکایی

سرعت 3 برابری شناورهای سپاه نسبت به شناورهای آمریکایی

به گزارش سیاسی، فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: شناورهای جدید سپاه سه برابر شناورهای آمریکایی سرعت دارند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سردار تنگسیری در گفت وگویی با اشاره به الحاق شناورهای جدید به نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: در الحاق جدید، سرعت شناورها از ۷۵ به ۹۰ نات رسیده است؛ هر نات ۱۸۵۳ متر است یعنی سرعت این شناورها به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می رسد. موشک این شناور ساخت وزارت دفاع و کروز است که اسم آن نصیر است و سرعت آن به ۱۲۰ کیلومتر رسیده و در آینده سرعت آن به ۱۴۰ کیلومتر خواهد رسید.
وی افزود: در آینده سرعت این شناورها به ۱۱۰ نات می رسد. ۹۰ نات سه برابر سرعت شناورهای آمریکایی است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه اشاره کرد: دو شناور دیگر از کلاس شهید سلیمانی داریم؛ یکی شناور شهید حسن باقری و بعدی شناور شهید صیاد شیرازی که یکی را وزارت دفاع و دیگری را نیروی دریایی سپاه ساخته است.
سردار تنگسیری اظهار داشت: شناور شهید باقری آماده است و در سال جدید رونمایی می شود.
وی اظهار داشت: بر روی شناور عاشورا موشک پدافندی به اسم کوثر ۲۰۰ با برد ۱۰ کیلومتر (و برای زدن اهداف تا ۸ کیلومتر برد) نصب و آزمایش شده است.
تنگسیری افزود: ۴ فروند موشک پدافندی نواب با برد ۲۰ الی ۲۵ کیلومتر بر روی قایق تندروی کلاس ذوالفقار نصب شده که سرعت این شناور ۷۰ نات است.
فرمانده نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: شهپاد (شناور هدایت پذیر از دور) با هوش مصنوعی داریم که یک فروند لیدر و ۳۰ فروند دنباله رو دارد که در صورت انهدام لیدر یکی دیگر جایگزین می گردد.
منبع:

1401/12/23
10:02:20
5.0 / 5
300
تگهای خبر: آمریكا , شورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل