سرانجام نامه شورای شهر به سران قوا در مورد آلودگی هوای تهران

سرانجام نامه شورای شهر به سران قوا در مورد آلودگی هوای تهران

سیاسی: به گزارش سیاسی، عضو شورای شهر تهران در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توضیحاتی ارائه نمود.


ناصر امانی در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت، اظهار داشت: چندی پیش اعضای شورای شهر تهران طی نامه ای به سران قوا ضمن اشاره به مساله آلودگی هوا، در مورد وضعیت هوای پایتخت که آلودگی آن عموما ناشی از تردد وسایل نقلیه است، اخطار دادند.
وی با اشاره به اینکه برابر اعلام پلیس راهور میزان خودرو های تردد کننده در تهران، ۸ برابر معابر است که بخش عمده ای از این خودرو ها فرسوده می باشند، افزود: پس به صورت طبیعی حرکت در تهران به سختی خواهد بود و آلودگی هوا هم افزایش خواهد یافت و اگر نتوانیم مساله ترافیک را حل نماییم، مبحث آلودگی هوا هم حل نخواهد شد بنابراین ما اصرار داشتیم که در برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران چند مبحث محوری همچون حل مساله ترافیک، با توسعه حمل و نقل عمومی است.

امانی با اشاره به اینکه یکی از اعضای شورای شهر در تذکری اعلام نمود که تنها ۸۰ میلیارد تومان برای آلودگی هوا به تهران اختصاص داده شده است که فقط می شود چند متر مترو با این پول ساخت، اظهار داشت: با این پول نمی شود مشکل تهران را حل کرد و ما در آن نامه گفتیم که سران سه قوه باید طرحی نو عرضه کنند وگرنه مشکل آلودگی هوای پایتخت و ترافیک با این روش ها حل نمی شود.

وی در مورد سرانجام نامه اعضای شورا به سران قوا اظهار داشت: رئیس جمهور نامه را به ۵ وزراتخانه ارجاع دادند؛ اما این ارجاع باید اقدام عملی داشته باشد و انتظار داشتیم این دستور در بودجه ۱۴۰۲ خویش را نشان دهد که نداد، چونکه وقتی بودجه به مجلس رفت، مجلس هم نمی تواند برابر قانون به ساختار بودجه دست ببرد و بیشتر از منابعی که دولت در نظر گرفته، اعتبار پیش بینی نماید.

امانی اضافه کرد: رئیس قوه قضاییه هم مبحث را به سازمان بازرسی ارجاع داده که وظیفه بازرسی، در مورد ترک فعل ها است و کار اجرایی نمی کند.

منبع:

1401/11/30
10:01:36
5.0 / 5
452
تگهای خبر: برنامه , پایتخت , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل