كمیسیونر حقوق بشر كشور آذربایجان :

باور داریم ایران به موضوع حمله مسلحانه به سفارت باکو رسیدگی می کند

باور داریم ایران به موضوع حمله مسلحانه به سفارت باکو رسیدگی می کند

سیاسی: دفتر کمیسیونر حقوق بشر آذربایجان در پیامی توییتری اظهار امیدواری کرد که ایران به موضوع حمله مسلحانه به سفارت باکو در تهران رسیدگی نماید.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، دفتر کمیسیونر حقوق بشر آذربایجان در صفحه توییتری خود نوشت: ما قویا حمله ترورستی به سفارت آذربایجان در تهران را محکوم می نماییم و باور داریم که مقامات مسئول این کشور (ایران) تمام تلاش خودرا برای حسابرسی به عاملان این قضیه انجام خواهند داد.

قاضی محمد شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در ارتباط با این حادثه اظهار داشت: ساعت ۸ بامداد امروز یک دستگاه خودروی پراید با توقف مقابل سفارت جمهوری آذربایجان در تهران و بعد از به کار گیری سلاح موفق به ورود به داخل ساختمان سفارت می شود. بعد از حمله این فرد به سفارت یک فرد از جمهوری آذربایجان کشته و ۲ نفر مجروح می شوند.
به گفته سرپرست دادسرای امور جنایی تهران تحقیقات اولیه نشان میدهد این فرد با انگیزه شخصی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حمله کرده است.
در تحقیقات اولیه متهم مدعی شده است: فروردین ماه امسال همسرم به سفارت آذربایجان در تهران مراجعه نموده و دیگر به منزل مراجعه نکرده است. وی انگیزه خود از حمله به سفارت جمهوری آذربایجان را اینطور بیان می کند که در مراجعات مکرر به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران هیچ پاسخی از آنها دریافت نمی کردم و تصور می کردم همسرم در سفارت جمهوری آذربایجان در تهران حاضر است و حاضر به دیدار با من نیست. امروز بامداد تصمیم گرفتم با اسلحه کلاشینکفی که از قبل تهیه کرده بودم به سفارت مراجعه کنم.
قاضی شهریاری اظهار داشت: فرد مهاجم در تحقیقات اولیه مدعی است انگیزه اش از حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران کاملا شخصی بوده است.
سرپرست دادسرای جنایی تهران اظهار داشت: بمحض اطلاع از این حادثه به همراه اکیپ های تشخیص هویت و پزشکی قانونی، اکیپ بررسی صحنه جرم و پلیس اگاهی جهت بررسی حادثه حاضر شده و پرونده درحال رسیدگی است.
همچنین ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن تسلیت و ابراز همدردی عمیق با خانواده این عضو سفارت و نیز دولت و ملت آذربایجان، گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و فرد ضارب را دستگیر کردند که اکنون تحت بازجویی قرار دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اضافه کرد: با دستور ویژه مقامات سیاسی و امنیتی کشور، موضوع با اولویت و حساسیت بالا درحال بررسی است تا ابعاد این اقدام و انگیزه ضارب مشخص شود.
کنعانی اضافه کرد: نتیجه بررسی های اولیه مقامات و دستگاه های ذیربط، حاکی از انگیزه های شخصی در ورای این اقدام است، فلذا باتوجه به ورود فوری دستگاهها و نهادهای ذیربط انتظامی، امنیتی و قضائی، سفارش می گردد رسانه ها از انتشار اخبار غیرموثق و گمانه زنی ها در این رابطه اجتناب نمایند.
کنعانی اشاره کرد: اطلاعات دقیقتر در این خصوص با تکمیل روند بررسی ها منتشر خواهد شد.
منبع:

1401/11/07
19:08:07
5.0 / 5
673
تگهای خبر: ایران , دولت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل