یك كارشناس مسائل منطقه تشریح كرد

علل صهیونیست ها برای ممنوعیت برافراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی

علل صهیونیست ها برای ممنوعیت برافراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی

سیاسی: به گزارش سیاسی، یک کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با احساس متوهمانه دست به اقدامات تندروانه ای در اراضی اشغالی می زند، عنوان کرد: اقدام اخیر وزیر تندروی رژیم صهیونیستی در ممنوعیت افراشتن پرچم فلسطین برای جلب حمایت نتانیاهو و داشتن اختیارات بیشتر در کابینه است.


صباح زنگنه در گفتگو با ایسنا در رابطه با اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی، همینطور مسئله ممنوعیت افراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی اظهار داشت: جریان عمومی سیاسی در فلسطین اشغالی به سمت تقویت جریان های راست افراطی حرکت کرده و هر چه شخصیت های افراطی تر و نژادپرست تر بودند، توانستند آرای بیشتری به دست آورده و حکومت ائتلافی از همین احزاب تندرو تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: ازاین رو مسائل شهری عملا دست یکی از تندترین افراد به نام ایتمار بن غفیر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی افتاد و این شخص تلاش می کند با اقدامات افراطی دست بالا را داشته باشد تا در کابینه نتانیاهو اختیارات بیشتری دریافت کند.
این کارشناس مسائل منطقه همینطور بیان نمود: یکی از این اقدامات بن غفیر هم بحث ممنوعیت برافراشتن پرچم فلسطین در اماکن عمومی و پشتیبانی از شهرک نشین هایی که وارد مسجد الاقصی می شوند است تا تهاجمی برخورد کرده و محدودیت هایی را برای مردم فلسطین چه به لحاظ زمانی و مکانی ایجاد کنند.
نماینده پیشین ایران در سازمان همکاریهای اسلامی اضافه کرد: صهیونیست ها تلاش دارند تا مسجد الاقصی را تقسیم کنند به مناطقی که صرفاً برای یهودی ها باشد، ازاین رو دست به چنین اقدامات تندروانه می زنند که مورد حمایت نتانیاهو هم است.
زنگنه افزود: آنها زمانی دست به این اقدامات زدند که احساس متوهمانه ای برای شان حاکم شده آن هم به علت برقراری روابط با دو کشور عربی مثل بحرین و امارات، بنابراین با این اقدامات تصور می کنند مسائل فلسطین فراموش می شود و می توانند بتدریج اثری از فلسطین و فلسطینی ها باقی نگذارند.
وی ادامه داد: البته مردم فلسطین چه در منطقه غزه و کرانه غربی رود اردن و چه در مناطق اشغال شده در 1948 نسبت به این اقدامات بسیار ناراضی هستند و عکس العمل هایی تا حالا نشان داده اند بنابراین به احتمال زیاد منجر به اقدامات ضد آنها شده و پیشبینی می شود زمینه انتفاضه سوم فراهم گردید.
این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه نقش دولت خودگردان فلسطینی در مقید کردن حرکت و جنبش فلسطینی ها را نباید از نظر دور داشت، اظهار داشت: گاهی به جای پشتیبانی از امنیت مردم فلسطین عملا در پشتیبانی از رژیم صهیونیستی اقدام می کنند که سبب ناراحتی مردم فلسطین و انسجام آنها می شود، اما
به هر حال اقدامات انجام شده دولت خودگردان فلسطینی به همین اندازه از جانب رژیم صهیونیستی قابل تحمل نبوده و تشکیلات خودگردان را هم تحریم می کند.
زنگنه ابراز کرد: با پیروزی که فلسطینی ها در سازمان ملل به دست آوردند، به نظر می آید اروپایی ها و خیلی از کشورها را به حقانیت مسئله فلسطین جلب کرده و ازاین رو فشار بیشتری بر رژیم صهیونیستی وارد شده است.
نماینده پیشین ایران در سازمان همکاریهای اسلامی همینطور بیان نمود: رژیم صهیونیست هر جا با مشکل مواجه شود، بیرون افکنی کرده و مشکل را به بیرون از سرزمین های اشغالی هدایت می کند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهد.
منبع:

1401/10/21
08:05:19
5.0 / 5
368
تگهای خبر: اروپا , ایران , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
سیاسی بین الملل