شریعتی:

ساخت مسکن مطالبه ملی مجلس از دولت می باشد

ساخت مسکن مطالبه ملی مجلس از دولت می باشد

سیاسی: به گزارش سیاسی، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: با اجرای دقیق قانون جهش تولید مسکن و عرضه مناسب واحدهای تولید شده تورم افسارگسیخته حاکم بر این بازار کنترل خواهد شد.


غلامرضا شریعتی در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر ضرورت توجه به ساخت مسکن در دوران مدیریت جدید وزارت راه و شهرسازی، بیان کرد: موضوع مسکن از مسائل حیاتی کشور محسوب می شود. اگر ما بخواهیم مشکلات کشور را در چند حوزه اساسی تقسیم بندی نماییم اساسا مسکن در این دسته بندی جزء مشکلات اساسی کشور بشمار می رود.

ساماندهی بازار مسکن نیازمند یک عزم ملی است
ایشان سپس با تأکید بر این که مسکن، معیشت و اشتغال از اساسی ترین مشکلات کشور هستند، اظهار داشت: دولت و مجموعه دستگاه هایی که با حوزه مسکن سر و کار دارند باید دست به دست هم دهند تا مشکلات در این عرصه مرتفع شود. مسکن یک موضوع فراملی است و همه باید برای حل مشکلات این حوزه کمک کنند. شاید وزارتخانه راه و شهرسازی به عنوان کانون اصلی حل مشکل مسکن به شمار رود اما لازم است همه بخش ها به اندازه خود برای ساماندهی بازار مسکن گام بردارند.
نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: با انتخاب اخیر مجلس و سپردن سکان وزارت راه و شهرسازی به دست آقای بذرپاش، مجلس پیام روشنی به دولت و شخص وزیر ارسال کرده است.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: خدا مهندس قاسمی را رحمت کند. وی تلاش خودرا برای ساماندهی بازار مسکن انجام داد اما دولت، وزیر سابق را همراهی نکرد و بانکها نیز در ارائه تسهیلات و گاهی وزارتخانه در تامین زمین همکاری لازم را نداشتند.

مجلس در انتخاب اخیر خود نشان داد که مسکن اولویت کشور است
ایشان سپس اشاره کرد: مجلس در انتخاب اخیر خود اصرار کرد که اولویت اول وزارت راه و شهرسازی باید مسکن باشد. اگر بازار مسکن رونق پیدا کند بسیاری از حوزه های کشور نیز سامان خواهد گرفت. با ساخت مسکن و عرضه مناسب آن این تورم افسارگسیخته که رواج پیدا کرده کنترل می شود. نگرانی جوانان نیز از بین رفته و اشتغالزایی نیز صورت خواهد گرفت.
شریعتی با اعلان اینکه مجلس اجرای قانون جهش تولید مسکن را به عنوان یک مطالبه ملی از دولت دارد، اضافه کرد: اگر دولت به این حوزه بی توجهی کند ممکنست برای کشور چالش ایجاد شود. حوزه مسکن از اساسی ترین بخش هایی است که مجلس و دولت باید با جدیت آنرا دنبال کنند.



1401/09/27
10:57:58
5.0 / 5
429
تگهای خبر: تولید , دولت , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل