وزیر خارجه ایرلند:

هنوز تمایل به یافتن راه برای احیای برجام وجود دارد

هنوز تمایل به یافتن راه برای احیای برجام وجود دارد

سیاسی: به گزارش سیاسی، وزیر امور خارجه ایرلند قبل از آغاز نشست شورای وزیران اروپا ضمن اشاره به اینکه اتحادیه اروپا تحریم های حقوق بشری جدیدی ضد ایران اعمال خواهد کرد، اظهار داشت که باوجود این تحریم ها، هنوز تمایل به یافتن راهی برای احیای توافق هسته ای وجود دارد.


به گزارش سیاسی به نقل از وبگاه اطلاع رسانی شورای اروپا، سایمون کاونی، وزیر امور خارجه ایرلند، امروز قبل از آغاز نشست شورای وزیران اتحادیه اروپا در بروکسل، درجمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز به شکل جدی در رابطه با ایران بحث خواهد شد.
کاونی ضمن اشاره به اجرای حکم اعدام مجیدرضا رهنورد، یکی از افراد بازداشت شده در جریان ناآرامی های اخیر، اظهار داشت که مطلعم که امروز بامداد اعدام یکی دیگر از معترضان انجام شده است. شکی نیست که ما بسته تحریمی هدفمند را ضد افرادی در ایران که به ادعای وی مسئول پاسخی غیرقابل قبول به اعتراضات هستند، گسترش خواهیم داد.
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، به تازگی به اظهارات مداخله جویانه بعضی از کشورها و مقامات اروپایی به دنبال اجرای حکم اعدام محسن شکاری، یکی دیگر از افراد بازداشت شده در جریان ناآرامی های اخیر واکنش نشان داده بود.
وزرات امور خارجه در صفحه توییترش نوشته بود: ایران در مقابله با اغتشاشات، نهایت خویشتنداری را به خرج داده و بر خلاف خیلی از رژیم های غربی که حتی معترضان مسالمت جو را هم بدنام و با خشونت سرکوب می کنند، از روش های متناسب و استاندارد ضداغتشاش بهره گرفته است. همین مساله برای روند قضایی هم صادق است.
در این پیام مطرح شد: اما امنیت عمومی، خط قرمز است. حمله مسلحانه و تخریبگری قابل تحمل نیست، حتی برای آن دسته از رژیم های غربی که فرصتی یافته اند تا ریاکارانه برای ایران خطابه بخوانند. غرب باید به جای نمایان کردن عدم صداقت خود، از میزبانی، پشتیبانی و تشویق تروریست ها دست بردارد.
بنا بر گزارش وبگاه اطلاع رسانی شورای اروپا، کاونی با تکرار ادعای دولت های غربی در خصوص حمایت ایران از روسیه در جنگ اکراین که از جانب مقامات تهران و مسکو تکذیب شده است، اظهار داشت: مسلما عرضه پهپادها به روسیه که برای هدف قرار دادن غیرنظامیان به کار می روند، همچنان سبب نگرانی است.
وزیر امور خارجه ایرلند در رابطه با مبحث احیای توافق هسته ای[برجام] که چند ماه است به علت برخی مسائل باقی مانده، بدون به دنبال داشتن نتیجه ملموسی گرفتار وقفه شده است، اظهار داشت: یکی دیگر از مباحثی که امروز در رابطه با ایران روی آن تمرکز خواهیم کرد، کوشش برای یافتن راهی رو به جلو در زمینه برجام است. برخلاف محدودیت ها و تحریم هایی که امروز بر سر آن توافق خواهد شد، فکر می کنم که هنوز تمایل به یافتن راهی رو به جلو وجود دارد.
کاونی بر اهمیت توافق هسته ای در ایجاد شفافیت در فعالیتهای هسته ای ایران تصریح کرد.1401/09/21
15:45:37
5.0 / 5
470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل