زارع پور:

شبکه ملی اطلاعات ۵۹ درصد پیشرفت داشته است

شبکه ملی اطلاعات ۵۹ درصد پیشرفت داشته است

سیاسی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصرار کرد که پیشرفت شبکه ملی اطلاعات از 30 درصد در زمان تحویل دولت سیزدهم به بالای 59 درصد در ظرف یک سال و اندی رسیده است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سوال برخی از نمایندگان درباب اقدام وزارت ارتباطات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: همانطور که در جلسه رای اعتماد به مجلس قول دادم تحقق شبکه ملی اطلاعات در صدر برنامه های وزارت ارتباطات قرار داشته و برای اینکه این مهم محقق گردد تمام منابع وزارتخانه را بسیج کردم. اولویت اول وزارت ارتباطات تحقق شبکه ملی اطلاعات در لایه های مختلف است. شورای راهبردی توسعه شبکه ملی اطلاعات با مسئولیت بنده شکل گرفته و هر هفته جلسه برگزار می نماید.
ایشان سپس اظهار داشت: معاون برنامه ریزی وزارتخانه به عنوان دبیر این شورا منصوب شده و تمام منابع وزارتخانه پای این پروژه آورده شده است. ۷ پروژه کلان تعریف شده است که مبتنی بر مصوبه شورای عالی فضای مجازی در سال ۱۳۹۹ است. در این طرح وظایف دستگاه های مختلف برای تحقق شبکه ملی اطلاعات تعریف شده است که از ۵۳ بند ۳۷ بند آن مستقیما به وزارت ارتباطات باز می گردد. ۲۰۰ زیر پروژه برای تحقق اهداف تعریف شده است و در این جلسات قرارگاهی میزان پیشرفت این پروژه ها بررسی می شود. در این دو ماه به علت حساسیت های پیش آمده جلسات بصورت روزانه برگزار شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که وجود داشت این بود که شاخصی برای پیشرفت شبکه ملی اطلاعات وجود نداشت. وزیر قبلی مدعی بود که این شبکه ۷۰ درصد پیشرفت داشته اما مرکز ملی فضای مجازی پیشرفت آنرا ۳۰ درصد اعلام می کرد ما در وهله اول کوشیدیم به یک ادبیات مشترک برسیم و بیش از ۱۰۰ شاخص تعریف کردیم تا میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را به شکل کمی اعلام نماییم. بر طبق آخرین سنجش ها در ابتدای دولت سیزدهم علیرغم این که قریب به ۱۰ سال از هدف گذاری برای تحقق شبکه ملی اطلاعات می گشت میزان پیشرفت آن تنها ۳۰ درصد بود.
زارع پور اشاره کرد: اما امروز با افتخار اعلام می نماییم با تلاش شبانه روزی وزارت ارتباطات میزان تحقق شبکه ملی اطلاعات بیش از ۵۹ درصد پیشرفت داشته است. در ۱۰ سال تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشته اما در ظرف یک سال و اندی به پیشرفت ۵۹ درصدی رسیده است و با برنامه ریزی انجام شده ظرف یکسال و نیم آینده یعنی تا سال ۱۴۰۳ شبکه ملی اطلاعات محقق می گردد.
وی افزود: البته این پروژه یک کار پویا و دائمی است که متناسب با فناوری های روز باید توسعه یابد. ما بدنبال ایجاد یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن در گستره جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران هستیم که خدمات باکیفیت و پرسرعت و مطبوع به مردم ارائه شود. اگر حمایت ها ادامه داشته باشد شاید زودتر از سال ۱۴۰۳ این پروژه به سرانجام برسد.
ادامه دارد...


1401/08/24
09:41:36
5.0 / 5
614
تگهای خبر: ایران , برنامه , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل