مدیركل بین الملل مجلس در دیدار با سفیر ارمنستان:

ایران از برقراری صلح در مرزهای ارمنستان و آذربایجان حمایت می کند

ایران از برقراری صلح در مرزهای ارمنستان و آذربایجان حمایت می کند

به گزارش سیاسی، مدیرکل بین الملل مجلس اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران از تمامی تلاش هایی که در سطوح مختلف بین المللی در امتداد برقراری صلح و آرامش در مرزهای ارمنستان و آذربایجان بعمل می آید، حمایت می کند.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، کاظم شافعی مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی بامداد امروز شنبه شانزدهم مهرماه با آرسن آواکیان سفیر ارمنستان در تهران ملاقات و گفتگو کرد.
شافعی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب و روبه رشد تهران- ایروان اظهار داشت: اشتراکات تاریخی، فرهنگی و همین طور توانمندی های فراوانی میان دو کشور وجود دارد که باید از آن به نفع دو ملت بهره برد.
وی در ادامه با اشاره به این که مواضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به همسایگان خود مواضعی دوستانه بوده و همکاری جمهوری اسلامی ایران با ارمنستان در تمامی زمینه ها امکان پذیر است، اشاره کرد: ما آرزوی صلح و آرامش برای ارمنستان و تمامی همسایگانمان داریم. تمامیت ارضی کشورها و حفظ مرزهای بین المللی اصل خدشه ناپذیری برای ماست و موضوعی بوده که توسط مقامات ما در سطوح مختلف خصوصا مقام معظم رهبری بارها بیان شده و مورد تاکید قرار گرفته است.
وی در همین زمینه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از تمامی تلاش هایی که در سطوح مختلف بین المللی در امتداد برقراری صلح و آرامش در مرزهای ارمنستان و آذربایجان بعمل می آید، حمایت می کند.
مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی در آخر ضمن استقبال از سفر هیات گروه دوستی ارمنستان به جمهوری اسلامی ایران، رفت و آمدهای سیاسی را عامل مهمی در راستای ارتقاء مناسبات فیمابین خواند و اظهار داشت: رایزنی و مشورت های مستمر میان مجالس دو کشور عامل مهمی در امتداد ارتقاء سطح مناسبات است. رفت و آمدهای پارلمانی می تواند منجر به توسعه روابط فیمابین در سطوح مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی شود.
آرسن آواکیان سفیر ارمنستان در تهران نیز در این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت مناسبات دو کشور اظهار داشت: " روابط با جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه برای ما حائز اهمیت می باشد و دو کشور می توانند در حوزه های مختلف به ویژه در بعد پارلمانی مراودات خوبی با یکدیگر داشته باشند.
وی رفت و آمدهای سیاسی را عامل مهمی در امتداد توسعه مناسبات فیمابین دانست و اشاره کرد: ارمنستان کشوری پارلمانی است و هرقدر مناسبات و دیدارهای دو کشور بیشتر باشد روابط دو کشور نیز در سطح عالی تری خواهد بود.
آرسن آواکیان سفیر ارمنستان در تهران در آخر از موضع گیری های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در ارتباط با احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورش تقدیر کرد.
در این دیدار همین طور درباب مسائل دوجانبه نیز بحث و گفتگو شد و طرفین همکاریهای فیمابین را در روند توسعه و پیشرفت منطقه مهم دانستند.1401/07/16
21:59:21
5.0 / 5
488
تگهای خبر: ایران , سفر , شورا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل