اشتری:

در موضوع مهسا امینی ضرب و جرحی نبود

در موضوع مهسا امینی ضرب و جرحی نبود

به گزارش سیاسی، فرمانده فراجا اظهار داشت: در این ایام دیدیم کسانی به قصد کشته سازی در این حوادث حضور دارند. چونکه پروژه کشته سازی راهبرد دشمن است و در حوادث اخیر کسانی به قتل رسیدند که گاهی در آن محل تجمعات نبوده و یا با سلاح هایی کشته شدند که در اختیار نیروهای حافظ امنیت نیست.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، سردار حسین اشتری ظهر امروز با حضور در جمع نمازگزاران نماز جمعه به عنوان پیش خطبه سخنرانی کرد و اظهار داشت: هفته فراجا زمان مناسبی است که ما خدمات بیشتر به مردم ارائه نماییم و باتوجه به گستردگی ماموریت ها و تنوع آنها و اهمیت موضوع نظم و امنیت ما به این مساله بیشتر پی می بریم که اهمیت کار همکارانمان برقراری نظم و امنیت است و امروز نعمت امنیت بالاترین نعمت است، به شکلی که همه مسئولان و زمامداران در دنیا بیشترین تلاش خودرا می کنند که در کشورشان امنیت برقرار شود و امروز به برکت خون شهدا، تدابیر رهبری و تلاش مردم و حافظان امنیت، امنیت مثال زدنی در ایران داریم.
وی ادامه داد: هر چند دشمن بدنبال آنست که آسایش و امنیت را از ما بگیرد و در حوادث می بینیم دشمن با چه هدفی بهانه ای را دنبال می کند تا به آرامش مردم ضربه بزند؛ اما امروز وظیفه انتظامی و نیروهای مسلح حفظ آرامش و آسایش در داخل کشور و مرزها است که فراجا رکن اصلی تامین امنیت داخلی و از ستون های اصلی تامین امنیت است.
سردار اشتری با اعلان اینکه ۱۳ هزار شهید و ۳۰ هزار جانباز تقدیم انقلاب کردیم که بیان کننده تایید عرایضم است، اظهار داشت: حدود ۸۰۰۰ نفر از شهدای انتظامی در دوران دفاع مقدس و ۵۰۰۰ نفر نیز برای حفظ امنیت و آرامش مردم به شهادت رسیدند و باز هم مشاهده می نماییم که هر هفته برخی از همکارانمان شهید یا مجروح می شوند که نشان میدهد همکارانمان با تمام وجود و تا آخر برای تامین امنیت مردم ایستاده اند.
وی با اعلان اینکه شعار "پلیس خادم مردم و مردم حامی پلیس" برای هفته فراجا در نظر گرفته شده است، افزود: ما افتخار می نماییم که امین و خدمتگزار مردم هستیم و در این ایام مشاهده کردید که در نمازجمعه اول مهر ماه و راهپیمایی مراسم ارتحال پیامبر مردم با حضورشان با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب بیعت کرده و حمایت خودرا از انتظامی اعلام نمودند که باید بگویم ما هیچ موقع بدون مردم نمی توانیم ماموریت های خودرا انجام دهیم و با حمایت مردم می توانیم خدمتگزار آنها باشیم.
سردار اشتری با اعلان اینکه فراجا خدمت به مردم را یک وظیفه می داند و به خود می بالیم که در مراسم اربعین این مهم ثابت شد. به شکلی که ۳۰ هزار نفر از همکارانمان برای تامین امنیت زوار و تسهیل تردد آنها یک یا دو ماه در مرزها آماده باش بودند، اظهار داشت: اما در حادثه اخیر که منجر به فوت خانم امینی شد بنده در یک برنامه تلویزیونی موضوع را باز کردم و حالا به سبب کمبود وقت به جزییات اشاره نمی کنم اما خدا را شاکریم که در اجرای ماموریت ها و خصوصا این مساله تقصیر و قصوری متوجه انتظامی نشد؛ البته ما از این حادثه متاسف شدیم اما دستگاه های مربوطه و مبادی ذیربط در فراجا این مساله را بررسی نموده و متوجه شدند که ماموریت طبق روال و برمبنای قانون و مصوبات شورای انقلاب فرهنگی انجام شده است و ضرب و جرحی نبوده اما این مساله تبدیل به اتفاقات پس از آن و اغتشاشات شد، هر چند که خوشبختانه مردم در همان روزهای اول، صف خودرا از اغتشاشگران جدا کردند اما وظیفه پلیس این است که حافظ جان، مال و... مردم باشد و نگذارد که دشمنان به اهداف خود برسند.
فرمانده فراجا با اعلان اینکه برای پلیس بر هم زدن امنیت توسط عده ای آشوبگر قابل تحمل نیست و وظیفه ما این است که نظم و امنیت را برقرار نماییم، اظهار داشت: حراست از اموال مردم و دولت بر عهده ما است و ما در کنار مردم و برای مردم هستیم و اجازه نمی دهیم که آرامش و آسایش مردم توسط عده ای که با هدف های مشخص و با هدایت های آن سوی مرزها یعنی گروهک های منافق، سلطنت طلب ها و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل هستند بر هم بخورد.
سردار اشتری با اعلان اینکه خط قرمز ما آرامش مردم است و هر کسی با هر عنوانی بخواهد آرامش مردم را به هم بزند پلیس با قدرت، اقتدار و هوشمندی می ایستد و با آن برخورد می کند، اظهار داشت: ما در این ایام دیدیم کسانی به قصد کشته سازی در این حوادث حضور دارند. چونکه پروژه کشته سازی راهبرد دشمن است و در حوادث اخیر کسانی به قتل رسیدند که گاهی در آن محل تجمعات نبوده و یا با سلاح هایی کشته شدند که در اختیار نیروهای حافظ امنیت نیست. چونکه این افراد با چاقو یا سلاح سرد و یا سلاح هایی به قتل رسیدند که هیچ کدام از نیروهای امنیتی نداشتند.
وی با اعلان اینکه قالبا نیروهای ما سلاح ندارند یا از گلوله های پلاستیکی استفاده می نمایند، اظهار داشت: البته به غیر از دفاع از مقر پلیس که بحث آن جدا است که در طول این مدت ۱۷ نفر با سلاح جنگی در اغتشاشات دستگیر شدند که هدف آنها ایجاد آشوب بوده است و مردم باید هشیار باشند و مراقبت کنند که البته قسمتی از این افراد شناسایی و دستگیر شدند و تعدادی دیگر در ایام آینده دستگاه های مرتبط به سراغ آنها می روند.
اشتری ضمن گرمیداشت یاد شهدای ناجا، بسیج و سپاه اظهار داشت: از قوه قضائیه تشکر می نماییم و از دستگاه قضا می خواهیم که به پرونده این افراد رسیدگی کرده و آنها را به مردم معرفی کنند و به سزای اعمالشان برسانند.
او در آخر اظهار داشت: خدا را شاکر هستم از بیانات مقام معظم رهبری که در دانشگاه افسری، سخنانشان موجب دلگرمی مردم و متدینین شد و سبب ناامیدی دشمنان شد.
منبع:

1401/07/15
15:01:05
5.0 / 5
516
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل