عزیزی:

صحبت های رئیس جمهور در نیویورک مبتنی بر ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی بود

صحبت های رئیس جمهور در نیویورک مبتنی بر ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی بود

به گزارش سیاسی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی صحبت های رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل را مبتنی بر ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: امیدواریم در مجمع عمومی سازمان ملل گوش شنوایی برای شنیدن حقایق و موضوعات مهمی باشد که امروز بشریت به آن نیاز دارد.


ابراهیم عزیزی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به حضور رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار داشت: رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل صحبت های جهانی پسند و مبتنی بر ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی را بیان کرد که از ایشان سپاسگزاریم.
به گفته وی، رئیس جمهور در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به تببین ارزش های انقلاب اسلامی، ملت ایران، مبانی حاکم بر نظام اسلامی و همینطور رفتارهای دوگانه و اقدامات یک جانبه گرایانه مجمع عمومی سازمان ملل و برخی کشورها پرداخت.
عزیزی با اشاره به اینکه سخنرانی رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل فرصتی برای روشنگری، بیان دیدگاه ها و اثبات حقانیت نظام اسلامی و همینطور اثبات گفتمان قوی حاکم بر نظام سیاسی مبتنی بر دین و اندیشه های دینی کشورمان بود، اضافه کرد: رئیس جمهور از این فرصت به خوبی استفاده کرد؛ البته امیدواریم در مجمع عمومی سازمان ملل گوش شنوایی برای شنیدن حقایق و موضوعات مهمی باشد که امروز بشریت به آن نیاز دارد و بتوانند این چارچوب حاکم بر انقلاب اسلامی و ملت عزیز ایران را به سایر کشورها، ملل و نظامات سیاسی منعکس کنند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهایی که به خواب عمیق فرورفته اند، بیدار شوند. کشورهای درحال حرکت، سرعت گرفته و کشورهایی که خودشان را به خواب زده اند هم بپذیرند که دوران فراموشی گذشته و باید هوشیار باشند. آنها با ملت ها و نظامات سیاسی و اراده ملت ها همراهی کرده و از هر گونه تجاوز، تعدی گری و هر اقدامی که بر خلاف منافع جهان است، پرهیز کنند.
وی تصریح کرد: این کشورها از اقدامات یک جانبه گرایانه، تمامیت خواهی و رفتارهای مبتنی بر زور و قلدری پرهیز کرده و بپذیرند دوران زور و قلدری گذشته است؛ خیلی از کشورها در طول این سال ها از اندیشه های ملت ایران بهره برده، تبعیت کرده و مسیر درستی را برای آزادی و آزادگی دریافت کرده اند. درصورتیکه نظامات سیاسی قلدر و زورگو خودشان را با اراده ملت ها هماهنگ کنند، ملت های آزاده هم در جهت رسیدن به حقوق حقه خود از همه اندیشه های تابناک ملت ایران بهره خواهند برد.
عزیزی در واکنش به تلاشهای نافرجام منافقین در حاشیه حضور رئیس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اظهار داشت: اینها چیزی نیستند که بخواهند تاثیری بر اراده ملت برزگ ایران، نظام سیاسی ما و حتی بر اراده سایر کشورها داشته باشد. رفتارهای تبلیغاتی کودکانه شان نشات گرفته از تفکرات ناسالم آن هاست که بیشتر القای حیات سیاسی شان را دنبال می کنند. آنها به دنبال اعلام آمادگی دریوزگی و نوکری شان به برخی نظامات سیاسی هستند و افراد خویش را با وعده های خیلی کودکانه و حتی تأمین نیازهای خوراکی شان جلوی سازمان ملل جمع کردند.
منبع:

1401/07/03
13:59:03
5.0 / 5
566
تگهای خبر: ایران , سازمان , شورا , عمومی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل