فرمانده نیروی هوایی ارتش

ساخت هواپیمای ایرانی وارد مرحله عملیاتی شد

ساخت هواپیمای ایرانی وارد مرحله عملیاتی شد

به گزارش سیاسی، فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان این که ساخت هواپیماهای بدون سرنشین از فاز شناسایی خارج شده و به فاز عملیاتی وارد شده اند، اظهار داشت: در آزمایش های اخیر هم توانستیم اهداف را با پهپادها و موشک های نقطه زن وزارت دفاع مورد برخورد قرار دهیم.


به گزارش سیاسی به نقل از پایگاه دوم شکاری تبریز، امیر سرتیپ حمید واحدی، در حاشیه بازدید از توان رزمی عملیاتی این پایگاه، اظهار نمود: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین، پیشرفت های خوبی انجام داده ایم و دو پهپاد بسیار راهبردی و پرارزش کمان ۱۲ و کمان ۲۲ توسط نیروی هوایی و پهپادهای خیلی خوب دیگر توسط وزارت دفاع ساخته شده است.
وی اظهار داشت: در زمینه هواپیمای بدون سرنشین به خودکفایی ۱۰۰ درصد رسیدیم ولی نباید لحظه ای در این راه بایستیم چون که یک لحظه ایستادن در این حوزه، عقب افتادن را به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه در زمینه هواپیمای بدون سرنشین جزو نخستین ها در منطقه هستیم، اضافه کرد: توانایی ما روز به روز در حال افزایش می باشد و در آینده ای نه چندان دور اخبار خوبی در این حوزه خواهیم شنید.
امیر واحدی اظهار داشت: به تمامی کشورهای همسایه اعلام می نماییم که با دکترین دفاعی کشور، هیچ چشمداشتی به کشور دیگری از نظر دفاعی نداریم.
وی ضمن اشاره به اینکه نیروی هوایی ارتش گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب است، افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور باید همواره آماده فرمان فرمانده معظم کل قوا باشند.
وی در مورد برنامه ارتش برای بازسازی تجهیزات نیروی هوایی هم اظهار نمود: ارتش تمامی تلاش خویش را در این خصوص به کار می گیرد.
امیر واحدی اظهار داشت: سیستم هواپیماهایی که حالا در پایگاه های نیروی هوایی مستقر هستند به روز شده اند و به سیستم های روز دنیا هم چون سیستم ناوبری اسلحه، اینسترومنت و تمامی مواردی که امکان ارتقا داشتند، مجهز شده اند.
فرمانده نیروی هوای ارتش ضمن اشاره به روزآمد شدن رادارهای هواپیماها، اظهار داشت: مهماتی که در هواپیماهای مختلف استفاده می شود هم چون بمب های دور ایستای نقطه زن، موشک های دورایستا و موشک های هوا به هوا توسط صنعتگران کشور ساخته شده و وزارت دفاع در سیستم تسلیحات و موشک های هوا به زمین هم پیشرفت بسیار خوبی داشته است.
وی در مورد حضور در تبریز هم اظهار نمود: امروز در تداوم بازدید از پایگاه های نیروی هوایی کشور، در پایگاه دوم شکاری تبریز حضور یافتیم تا به همکاران تبریزی خدا قوت بگوییم و فعالیتهای این پایگاه را از نزدیک بازدید نماییم.
وی اضافه کرد: پایگاه دوم شکاری تبریز یکی از پایگاه های مهم و استراتژیک کشور بوده و به تعبیری حافظ سر ایران است.
واحدی ضمن اشاره به اقدامات و دستاوردهای خیلی خوب این پایگاه، افزود: از آذری ها هم کمتر از این توقع نداریم چون که مردم این خطه همواره بسیار فعال و کوشا بوده و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تابحال پشتیبان انقلاب بوده اند.
وی اظهار داشت: همان گونه که تبریز شهر نخستین ها است، در ساخت قطعات و آماده سازی هواپیماهای جنگی هم اول بوده و پایگاه دوم شکاری تبریز هم جزو پایگاه های بسیار فعال است.
وی افزود: کارکنان فنی و خلبانان پایگاه دوم شکاری در دوران دفاع مقدس ثابت کردند که همیشه در صحنه هستند و بعد از آن هم با انجام تعمیرات سخت و سنگین هواپیماها توسط خود کارکنان غیور پایگاه، گواهی بر این مورد است.
وی ضمن اشاره به فعالیت مرکز قطعه سازی این پایگاه، اضافه کرد: این مرکز در سالهای گذشته پیشرفت بسیار خوبی داشته و در بعضی مواقع، قطعات بسیار مهم و گلوگاهی که مجبور به واردات از خارج بودیم را بومی سازی کرده است و سبب افتخار تبریز و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی شده است.
واحدی ضمن اشاره به این که پایگاه دوم شکاری تبریز شهدای بسیار بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و نام آن مزین به نام شهید فکوری است، اظهار داشت: باید مسؤلان کشوری و استانی از این پایگاه بیشتر حمایت کنند چون که یک پایگاه بسیار مهمی است و باید برای تلاشهای خلبانان و کارکنان این پایگاه ارزش قائل شویم.
وی اظهار نمود: با همراهی مردم کشور و بخصوص خطه آذربایجان و تبریز که همواره پشتیبان ولایت فقیه بوده اند، پرچم جمهوری اسلامی را به دست صاحبش خواهیم سپرد.
پیام


1401/06/17
23:20:24
5.0 / 5
407
تگهای خبر: ارتش , ایران , برنامه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
سیاسی بین الملل