وزیر دادگستری:

دولت سیزدهم حامی تولید است

دولت سیزدهم حامی تولید است

به گزارش سیاسی، زنجان وزیر دادگستری اظهار داشت: کارگاه های تولیدی بنگاه خیریه نیست که بخواهد کالاهایش را طوری در اختیار مصرف کننندگان قرار دهد که منجر به ضررش شود، اما قیمت نیز باید برای مصرف کننده منصفانه باشد.امین حسین رحیمی شامگاه روز گذشته (۵ شهریورماه) همزمان با چهارمین روز هفته دولت، در مراسم احیای واحد تولیدی غیرفعال کیان گرم نان با اعلان اینکه دولت سیزدهم حامی تولید است، اظهار داشت: اگر بخواهیم کشور را به توسعه برسانیم باید قوی شویم و قوی شدن نیز در گرو قوی شدن اقتصاد است؛ اقتصاد قوی نمی گردد مگر این که رونق در تولید ایجاد شود.

وی با اشاره به این که تولید حتما باید سودآور باشد، افزود: تولیدکنندگان باید سود معقول و منطقی با رعایت انصاف را مدنظر داشته باشند. کارگاه تولیدی بنگاه خیریه نیست که بخواهد کالاهایش را طوری در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد که منجر به ضررش شود اما باید قیمت برای مصرف کننده منصفانه و مناسب تمام شود.

رحیمی با تأکید بر این که وضعیت اشتغال در کشور مناسب نمی باشد و در این شرایط اگر کسی یک شغل بوجود آورد، ما به عنوان دولت، خدمتگزار او هستیم، اشاره کرد: مسئولان استان زنجان همدلی و همکاری خوبی دارند. تعطیلی تعدادی از واحدهای تولیدی تنها به سبب مشکل سرمایه نیست، گاهی اوقات یک مسئله در یکی از ادارات و یا دادگستری، یک کارخانه را به تعطیلی می کشاند. نرخ بیکاری استان زنجان پایین است اما همچنان بیکار وجود دارد و با تلاش، افزایش تولید و سرمایه گذاری، بیکاری در این استان به حداقل خواهد رسید.استاندار زنجان نیز در ادامه این مراسم اظهار داشت: ۳۶ درصد از اقتصاد استان زنجان مربوط به حوزه صنعت است و ما استان شانزدهم صنعتی کشور هستیم. هچنین استان زنجان بطور نسبی کمترین نرخ بیکاری را دارد.

محسن افشارچی با اعلان اینکه از لحاط صنعتی استان زنجان رشد داشته و صنایع متنوعی دارد، عنوان کرد: صنایع بسیار بزرگی در استان زنجان وجود دارد اما تا حالا بصورت سیستماتیک سرمایه گذاری نشده و یا کامل و جامع نبوده، این در حالیست که امروز حرکت به سمت مسیر سیستماتیک است.

وی با اشاره به این که تصمیم های گذشته مرور می شود، متذکر شد: درباب صنایع پاک، انرژی زیادی صرف می شود؛ چونکه کمتر از انرژی و آب مصرف می کنند.

نماینده عالی دولت در استان زنجان اشاره کرد: میزان صنعت، ارزش افزوده و بازگشت مالیات از محل مالیات ارزش افزوده به استان قابل توجه است. امسال ۸۲۰ میلیارد تومان تبصره ۱۸ به صنایع داده شد که حدود ۸۰ درصد این مبلغ پرداخت شده و مابقی نیز پرداخت خواهد شد.منبع:

1401/06/06
09:31:21
5.0 / 5
476
تگهای خبر: تولید , دولت , سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
سیاسی بین الملل