جهانگیری:

موفقیت دولت، موفقیت کشور قلمداد شود

موفقیت دولت، موفقیت کشور قلمداد شود

به گزارش سیاسی معاون اول رئیس دولت یازدهم و دوازدهم در یادداشتی نوشت که موفقیت دولت در حل مشکلات مردم بخصوص سیاست خارجی و احیای برجام و رفع تحریم ها، موفقیت کشور قلمداد شود. آنرا جناحی تعریف و تقسیم نکنیم.


به گزارش سیاسی به نقل از ایسنا، متن پیام اسحاق جهانگیری در اینستاگرام به شرح زیر است:
۱۷ مرداد ۱۴۰۰ آخرین روز مسئولیت اجرایی من در دولت بود. در دفتر خاطراتم در آن روز نوشته بودم:
"دوره انتقال دولت ها که از روز تنفیذ شروع می شود تا روز تشکیل دولت جدید دوره حساسی است که باید آنرا با تدبیر رئیس جمهور کوتاه و البته مدیریت کرد. به همین اساس، من بعد از مراسم تحلیف، با آقای رئیس جمهور ملاقات کردم و با عنایت به حساسیت مدیریت دوره انتقال پیشنهاد کردم که ایشان معاونین خود خصوصا معاون اول را سریع تر نصب کند. با انجام این کار و انتصاب جناب آقای دکتر مخبر به معاون اولی در روز ۱۷ مرداد ماه، عملا مسئولیت ۸ سال معاون اولی من به پایان رسید.
پس از ملاقاتی کوتاه با دکتر مخبر و انتقال برخی مسائل به ایشان، به اتفاق به جلسه هیأت دولت رفتیم. این جلسه را مثل جلسات گذشته من اداره کردم. با اتمام اخبار و دستور کار (مصوبات) به انگیزه خداحافظی، چند دقیقه از دولت در هشت سال قبل و مشکلات پیش رو سخن گفتم. تاکید کردم برای هر ایرانی علاقمند به سرنوشت کشور و بهبود وضع مردم، موفقیت دولت در حل مشکلات جامعه مهم می باشد و ما هم در این روند هر کمکی از نظر فکری و مشورتی لازم باشد، انجام می دهیم. بعد تعداد زیادی از اعضای دولت دست بلند کردند تا صحبت کنند.
نمی شد به همه وقت داد. فقط آقایان ظریف، زنگنه، نهاوندیان، امیری، آذری جهرمی و خانم ابتکار هر کدام چند جمله از نقش من در دولت و اقداماتم گفتند و در انتها هم آقای رئیسی چند جمله ای سخنرانی کردند و تشکر."
من در این یکسال به قولی که دادم صادقانه عمل کردم و بنا به درخواست رئیس جمهور و معاون اول، با نوشتن نامه ها و گفتگوهای حضوری و تلفنی، در حد توان و بنا به تجربه ام در رویارویی با مسائل مشابه و دشوار گذشته، راهبردها و راهکارهای مشخصی عرضه دادم. هنوز هم بر این باورم که ایران عزیز فرصت ها و ظرفیت های فراوانی بخصوص از نظر نیروی انسانی برای غلبه بر مشکلات پیش رو دارد.
سیاست خارجی سازنده (بی تحریم و بی تنش)، همچون همین فرصت هاست. علاوه بر این، داشتن برنامه ای جامع و شفاف و تیمی کاردان و هماهنگ، می تواند عامل بهبود وضعیت اقتصاد کشور و گشایش در معیشت مردم باشد. امیدوارم دولت محترم به پیشنهادها و راهکارهای کارشناسانه و دلسوزانه بیشتر اعتنا کند و از انتقادات با سعه صدر استقبال نماید.
باید در شرایط دشوار کنونی، انگیزه ها و دغدغه ها را در مقیاس ملی سنجید و کوشش کرد که موفقیت دولت در حل مشکلات مردم بخصوص سیاست خارجی و احیای برجام و رفع تحریم ها، موفقیت کشور قلمداد شود. آنرا جناحی تعریف و تقسیم نکنیم.1401/05/19
22:25:04
5.0 / 5
474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان سیاسی
سیاسی بین الملل