فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی:

اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در طراحی دکترین نظامی جهان نقش به سزایی دارد

اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در طراحی دکترین نظامی جهان نقش به سزایی دارد

به گزارش سیاسی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز به عنوان یکی از نیروهای مقتدر در طراحی دکترین نظامی جهان نقش و تاثیر بسزائی دارند و این به پشتوانه حمایت های مقام معظم رهبری و ملت همیشه در صحنه است.


به گزارش سیاسی به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» روز یکشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، با تسلیت ایام محرم و گرامیداشت یاد و خاطره عملیات غرور آفرین مرصاد اضافه کرد: امروز اقتدار نیروهای مسلح ما هیمنه و قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه را درهم شکسته است.
وی با اشاره به اینکه ارتش ما امروز یک ارتش منتظر ظهور حضرت مهدی(عج) است، اظهار داشت: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز نیز خیلی چابک و پرتحرک در کسری از زمان قابل انتقال به شمال و جنوب کشور است و این مساله مهم سال قبل در مرز آذربایجان که رژیم صهیونیستی پا گذاشته بود را مشاهد کردیم که با انجام رزمایش سنگینی دشمنان را به عقب نشینی وا داشت.
امیر سرتیپ خلبان قربانی همین طور به رزمایش های شبانه و روزانه سنگین نیروهای مسلح ایران (سپاه و ارتش) در خلیج فارس اشاره نمود و اظهار داشت: امروز دیگر ناوگان های آمریکا اخطار می دهند که ما قصد درگیری نداریم.
هوانیروز ایران به سامانه های دید در شب مجهز است
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مجهز شدن هوانیروز به سامانه های روز دنیا مانند دید در شب اظهار داشت: امروز هوانیروز ایران به کمک شرکت های دانش بنیان به سامانه دید در شب مجهز شده که فقط چند کشور محدود مانند آمریکا، روسیه و فرانسه به این تکنولوژی مجهز هستند و این بالگردهای ما را قادر به انجام عملیات های شبانه می کند.
امیر سرتیپ خلبان قربانی همین طور یکی از تکنولوژی های مدرن بالگردهای جمهوری اسلامی را مجهز شدن به سلاح های نقطه زن دوربُرد عنوان نمود که در داخل کشور تولید می شود و اضافه کرد: با این سامانه تسلیحاتی دیگر لازم نیست برای نابودی دشمن به نزدیک برویم بلکه ازراه دور و سلاح های دور برد می توانیم ازراه دور دشمنان را مورد هدف قرار دهیم و این چشم هرکسی که به خاک ما طمع داشته باشد را کور می کند.
۷۰۰ نوع قطعه بالگردهای هوانیروز در داخل کشور ساخته می شود
وی همین طور یکی از شاهکارهای هوانیروز پس از ۴۴ سال تحریم آمریکا را ساخت قطعات بالگردها و بازسازی آنها عنوان نمود و اظهار داشت: با راه اندازی یک نهضت قطعه سازی امروز قادر هستیم ۷۰۰ نوع قطعه بالگرد را در داخل کشور بسازیم و روی بالگردها نصب نماییم.
امیر سرتیپ خلبان قربانی افزود: با راه اندازی نهضت قطعه سازی در بالگردها؛ امروز هوانیروز ایران از نظر فنی و تجهیزاتی از همه کشورهایی که دسترسی به قطعات و تجهیزات دارند، مقتدر تر است.
بالگردهای هوانیروز ۲ هزار نفر را نجات داده اند
فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئولیت اجتماعی "مردم یاب" هوانیروز اشاره نمود و اظهار داشت: هوانیروز در ۲ سال قبل به بالای ۲ هزار نفر با عملیات های امداد و نجات کمک کرده و در اورژانس هوایی در انتقال بیماران حاد و مجروحان حوادث به بیمارستان ها، جابه جایی اعضای پیوندی و گیرافتادگان در مناطق سخت گذر کمک کرده است.
امیر سرتیپ خلبان قربانی در آخر اظهار داشت: هوانیروز جمهوری اسلامی ایران امروز در رکاب مقام معظم رهبری در اوج ایستاده است.


منبع:

1401/05/10
09:27:38
5.0 / 5
692
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
سیاسی بین الملل