استاندار قم:

36 هکتار زمین برای توسعه شهر جعفریه قم اختصاص می یابد

36 هکتار زمین برای توسعه شهر جعفریه قم اختصاص می یابد

سیاسی: قم استاندار قم اظهار داشت: باهدف توسعه شهر و ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن جعفریه ۳۶ هکتار زمین به این شهرستان اختصاص می یابد.سید محمدتقی شاهچراغی در جلسه رسیدگی به مشکلات شهرستان جعفرآباد در مورد تعیین تکلیف زمینهای نهضت ملی مسکن در این شهرستان اضافه کرد: به علت بی توجهی به موقوفات این منطقه در سالهای گذشته مانع از توسعه شهرستان جعفریه شده بود که در این نشست رفع مشکل را پیگیری کردیم.

وی اظهار داشت: با تاکید و نظر تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در خصوص این که به هر شکلی که مقدور است شهر جعفریه از بن بست بیرون برود، بدین منظور قطعه زمینی با همکاری تولیت به طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان اختصاص خواهد یافت.

وی بابیان این که بر مبنای توافق انجام شده قرار شد سه قطعه زمین به مساحت ۳۶ هکتار از موقوفات حرم به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص پیدا کند، بیان داشت: بر مبنای توافق قرار شد در مرحله اول بیشتر از ۸ هکتار از زمین ها با توافق راه و شهرسازی به طرح نهضت ملی مسکن اختصاص پیدا کند و ما به ازای آن هم در نقطه دیگری از شهر قطعه زمینی به آستان مقدس زمینی واگذار شود.

وی افزود: باهدف خارج شدن شهر جعفریه از بن بست ۲ قطعه زمین دیگر هم برای توسعه شهر از سوی حرم واگذار خواهد شد.

استاندار قم در مورد موقوفات پلاک ۱۱۸ که وقف حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) است اضافه کرد: در این حوزه هم قرار شد در قالب توافقی در ازای واگذاری زمینهای این پلاک به مردم؛ قطعه زمینی با ارزش یکسان در یک نقطه استان به حرم واگذار شود.

وی به درمانگاه وقفی حرم در شهرستان جعفریه اشاره نمود و اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد بیمارستانی در مقیاس نیازهای درمانی شهرستان جعفرآباد هستیم که برای این مورد نیازمند همراهی وزارت بهداشت برای تأمین منابع برای این درمانگاه هستیم.

استاندار قم اضافه کرد: ساختمان این مرکز درمانی که از سالهای گذشته استفاده نشده، نیازمند بهسازی، تجهیز و حضور نیروی انسانی است و با عنایت به تاکید تولیت آستان مقدس برای عرضه خدمات حداکثری درمانی به دنبال دریافت مجوز بیمارستان برای این مرکز درمانی هستیم.

وی ضمن اشاره به تمرکز اصلی بر استفاده حداکثری از ظرفیت این مرکز درمانی است اظهار داشت: قرار شد در یک ماه آینده وضعیت این درمانگاه که متعلق به تولیت حرم مطهر است تعیین تکلیف شود تا چگونگی راه اندازی و استفاده از آن مشخص شود.

شاهچراغی اضافه کرد: هم اکنون مرکز جامع سلامت و درمانگاه موجود شهرستان جعفریه باهدف پاسخگویی به نیازهای درمانی مردم منطقه به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

منبع:

1401/05/02
23:10:31
5.0 / 5
732
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
سیاسی بین الملل